Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Csak èn vagyok rosszul az Elf...

Csak èn vagyok rosszul az Elf Barttól vagy más is?

Figyelt kérdés

Soha se dohányoztam,nem vagyok rászokva semmi cigire,de amikor megkínáltak akár sima cigiből,akár IQOS-ból,illetve E-cigiből is sose volt ilyen bajom tőle mint az Elf Barttól.

Ha sokat szívom beszèdülök,másnap meg nagyon fáj a fejem,illetve ha meg ráiszok és úgy szívok rendesen beájulok tőle.

Szerintetek ez attól lehet hogy nem cigizek?

Vagy ez termèszetes vagy nállam van a baj?

Ti is szèdültetek már be,vagy rosszul lettetek tőle?Tapasztalatok?


Válaszotokat előre is köszi :)



2023. febr. 28. 04:51
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Nem véletlenül van betiltva, tömény méreg.
2023. febr. 28. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Az Elf Bar-ban 20mg/ml nikotin van, ami konkrétan az e-cigiben használt legerősebb folyadék keverék.

Az átlag e-cigi user 6-8-12mg/ml nikotinos folyadékot kutyul magának. Szóval az Elf Bar-ból 4-5 slukk ha le is tüdőzöd és jó nagyot szívsz akkor simán megfelel egy szál ciginek.

Tehát nem csoda, ha beszédülsz tőle. Masszív analóg cigiseket is megborít ilyen mennyiségű nikotin hirtelen bevitele a szervezetbe.



Az meg hogy az #1 birka jelenség mindig csak annyit tud beböfögni "betiltva", "méreg" az csak a tudatlanságát igazolja.

Érdekes Magyarországon kívül egész Európában bárki vehet bárhol magának nikotinos előtöltött készülékeket.

Akkor a fejlett nyugat is szándékosan mérgezi az embereket?

Nálunk soha nem is volt engedélyezve az Elf Bar forgalmazása, úgy hogy betiltani sem tudtak semmit.

Itt még mindig arról van szó, hogy az államnak az alkoholon meg a cigin van az egyik legnagyobb bevétele. A nikotint - a mérget - csak az államtól veheted meg cigaretta formájában jó nagy jövedéki adóval.

Az volt a baja a kormánynak, hogy aki külföldről rendelt magának nikotint előtöltött e-cigi formájában, az nem a kormány zsebébe tette a nikotin pénzt, és ennyi.

2023. márc. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én a képmutatástól vagyok rosszul.
2023. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
#2 Biztos baj volt ez is! DE nagy baj volt az is, hogy osztogatták ingyen (ingyen!!!) az általános iskolák előtt!!! Kollégám lányának is adtak, 8 éves!
2023. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na persze, majd ingyen osztogatnak 2000-2500ft-os készülékeket. Hogyne.

A hamisítványok is 1500ft körül mentek nagy tételben. Mégis kinek az érdeke az, hogy "ingyen" osztogasson eldobható e-cigit gyerekeknek, akik egyébként sem a fizetőképes réteget képviselik? Mi haszna származna belőle?

Sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy a gyerek a zsebpénzéből vette, csak bekamuzta otthon, hogy ingyen kapta.


Leírom még egyszer: Magyarországon kívül szinte az összes EU tagálamban megveheted akár az Aldi polcáról az Elf Bar-t.

A haladó nyugaton nincsenek veszélyben a gyerekek? Hagyjuk már ezt a süket dumát, hogy a gyerekek stb. Ha a 10-12 éves akarja akkor a sima analóg cigit is megveszi, jobban mondva megveteti egy idősebbel. Mint ahogy az alkoholt is.

Elsőkörben a szülőknek kellene foglalkozni a gyerekkel, és elmagyarázni neki hogy mi az ami káros a szervezetére.

2023. márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted kitalálok ilyeneket? Miért tenném? Ennyire nem unatkozom!
2023. márc. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!