Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Igaz hogy a 90es években...

Igaz hogy a 90es években mindenhol lehetett dohányozni?

Figyelt kérdés
Pl. Busz, Pláza, egyetem, kórház, kormányablak, bank, pályaudvar, stb. Nekem olyan emlék is van gyerekkoromból hogy az előttem lévő bácsi a mekiben a szájában a cigivel keresztül adta le a rendelést. De tanáraim is a folyosón pöfékeltek.
2023. ápr. 14. 14:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Vonaton,étterembe szórakozóhelyeken,lehetett.azbiskolában a tanároknak lehetett a tanáriban.Az lehet hogy némelyik tanár a folyosón is dohányzott de azt nem lehetett elvileg.Nem lehetett cigizni sem a buszon ,sem a héven sem a villamoson.Azért sokan stikába elszívtak egy egy cigit ezeken is .Az iskolában a diákoknak nem szabadott ,de megoldották.Moziban sem szabadott de ott is volt aki elszívott egy egy cigit(nem is értem ott hogy merte).valaki azt írta hogy a plázában cigizett....hát max úgy hogy ne lássák ,mert nem szabadott.
2023. ápr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja !!!!és 1996-ban 175 forintért vettem a hosszú kék Multi,120forintért meg a kék Szofit.Akkor még bárhol lehetett venni,és szabadáras volt.volt ahol olcsóbb ,volt ahol drágább volt.
2023. ápr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A '90-es években sem lehetett mindenhol dohányozni, de tény, hogy hivatalok, intézmények, mozik, egyetemek előtereiben, büfékben, szórakozóhelyeken rá lehetett gyújtani, eleinte még a plázákban is (a "közterületeken"). Voltak helyek, ahol sose volt szabad, például üzletekben, könyvtárban, orvosi rendelőben. A '80-as években a tanár az osztályteremben cigizett, a '90-es évekből már nincs ilyen emlékem. Ma már valószínűleg sokan elítélik, de akkor még általános volt, hogy a dohányos szülő otthon zárt térben lazán cigizett, a családi vacsora, tévézés stb. közben a gyerekek is szívták a füstöt.

Régen ignorálták a passzív dohányzás ártalmait. Kamaszkoromtól a harmincas éveimig dohányoztam, de úgy gondolom, sokkal jobb most, hogy védik a nemdohányzókat a cigifüsttől.

2023. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Buszon pedig csak a sofőr gyújthatott rá, érdekes módon a többségük jó büdös szimfit szívott.
2023. ápr. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

2011-ben menten gólyatáborba. Még tisztán emlékszem, hogy volt aki bagózott a vonaton a 2 fülke közti részen, ahol az ajtó van.


Ráadásul állomáson is láttam dohányzó embereket.


De kb akkortájt vezették be, hogy dohányozni tilos az állomásokon.

2023. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!