Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 2 éve cigizek, ma kell mennem...

2 éve cigizek, ma kell mennem tüdőszűrőre az orvos meg fogja tudni, hogy dohányos vagyok?

Figyelt kérdés
Amúgy csak e- cigizek, nagyon ritkán havi 1x 2x gyújtok csak rá rendes cigire. Gondolom nem lesz semmi elváltozás a tüdőmben. Ahhoz legalább 40 vagy 50 évig kéne cigiznem napi 2 dobozzal nem?

2023. máj. 8. 09:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
50 évig napi két doboz? Akkor a 38 éves tüdőrákosok ezt nem tudták?
2023. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem rosszból, de én még nem hallottam 38 éves tüdőrákosról.
2023. máj. 8. 09:30
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
#2: Én meg már láttam is, amikor tüdőgyuszival kórházban voltam.
2023. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A tüdőben nemigen lesz elváltozás. Még. Talán csak a nyelőcsőben, a szájüregben, a torokban, a veséknél, a húgyhólyagban, a májban, a hasnyálmirigyben, a gyomorban, a vastag- és a végbélben, vagy akut mieloid leukémia formájában. A tüdőrákig meg a COPD-ig még van idő.

Egy fél marék felgyújtott száraz gaz füstje - pénzért - annyira hasznos a tüdőnek, mint a cukrozott rajzszög a gyomornak.

2023. máj. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne az zavarjon hogy az orvos megtudja... az zavarjon hogy szétcseszed az egészséged. Akár e-cigizel akár csak néha gyújtasz rá hagyományosra...


Biztos nagyon fiatalka vagy, mert azzal próbálod magad nyugtatni hogy ez a két év még semmi... Ja lehet talán még igen, de biztos hoz valamennyit már tuti ez is ártott. Még ha a doki most nem is látja. És 10-20-30 év múlva is majd bagatellizálod?



Most fiatalon még azt hiszed milyen menő a füstöt fújni. De 30, méginkább 40 éves korod körül meg úgy fogod bánni hogy rászoktál hogy el sem hiszed.. És még cikinek is fogod érezni. Csak akkor már leszokni sokkal nehezebb lesz, és addig elfüstölt egészséged sem adja vissza senki ha ez mégis sikerülne.

2023. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok, majd le fogom tenni ha már érzem magamon a káros hatásokat. Most élvezem még.

Nikotin tapasz majd segít vagy orvoshoz fordulok aki segít a leszokásban.

2023. máj. 8. 10:05
 7/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
És, ha az orvos tudja, akkor mi van? Nem illegális.
2023. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#6: "majd le fogom tenni ha már érzem magamon a káros hatásokat."


Akkor már bizony lehet, hogy késő.

2023. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk igazad van. Semmi nincs abba ha megtudja megnyugodtam(:
2023. máj. 8. 10:50
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem fogja megtudni.
2023. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!