Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért dohányzik egyre több...

Miért dohányzik egyre több tini? Miért dohányzik egyre több sportoló fiatal?

Figyelt kérdés

Egyre többször szembesülök/szembesültem azzal, hogy lépten-nyomon 18- korosztályú dohányosokba botlok, ami önmagában is meglepő. Ami viszont sokkolt, hogy egyre többször találkozok olyannal is, aki eközben versenyszerűen sportol. Laikus sportolóként azt gondolom, hogy legalább a sportolóknak tabukérdés kellene legyen a cigizés.


Szerintetek ennek ellenére miért van egyre több 14-18 éves dohányos sportoló? Úgy általában is miért van egyre több ilyen korú dohányos? Mi a jó a cigiben? (Ezt sokszor szerintem maguk sem tudják)



2023. aug. 4. 23:37
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nekem tabu! Még a füstjét sem bírom!
2023. aug. 4. 23:38
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az en koromban dohanyoztak, de meg sportolni se sportoltak. Inkabb az e-cigi az ijeszto, mert nem dohanyzas helyett, hanem mellett hasznaljak, sor olyanok is, akik eredetileg nem cigarettaztak volna.
2023. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Kroms ***** válasza:

A nikotin átmeneti jó közérzetet és ellazultságot okoz. Ahogy a nikotin bejut a szervezetbe, endorfinok, azaz a stressz és a fájdalom enyhítését, valamint a hangulat javítását segítő vegyi anyagok megugrását okozza. A szervezet gyorsan felszívja a nikotint a véráramba, így az eljut az agyba. A nikotinszint a szervezetbe jutás után gyorsan tetőzik, így a jutalom érzése rövid ideig tart. Ez egy olyan körforgást hozhat létre, amiből rászokás alakul ki. A nikotin emellett növeli a dopamin szintjét, egy olyan neurotranszmitterét, amely az agy jutalmazási rendszerének része, és az öröm és jutalom érzését kelti. A dopamin felszabadulása így megerősíti a nikotinbevitelre irányuló hajlandóságát.

Vagyis röviden: aki dohányzik, azért teszi, mert jól esik neki. A számuk növekedése pedig arra utal, hogy egyre többen érzik magukat boldogtalannak és próbálnak ezzel segíteni magukon.

2023. aug. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Mert akárki akármit mond a dohányzás jo! Megnyugtat és valamivel le kell vezetni a feszkot, a mai világ nagyon stresszes! Én is dohányzok és sportolok egyben de nem veszem észre, hogy romlott volna a teljesítményem! Minden fejben dől el, ha te ugy fogod fel hogy nem káros a cigi akkor nem is lesz az! De már mindenkinek csak azt hajtják hogy milyen káros! Tudod mi káros az emberre? A sok bunko ember aki mindenkit bánt! Meg az egyre rosszabb értékeket képviselo társadalom miatt tart itt a viklág ahol van! Ami jol esik mindenre rá kell fogni, hogy káros! Ilyen a buta magyar mentalitás!
2023. aug. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Aki komolyan veszi a sportot az kerüli a füstölést. Kevésbé bírják elviselni a stresszt.
2023. aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
4eshez hozza tennem hogy amerikaba se kell a csomagolasokra rairni minden szart valahogy megis cukorbetegsegben meg minden szarban halnak meg tobben
2023. aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
A dohányzás egy rossz szokás,amiért nem biztos ,hogy el kell ítélni bárkit is.Azt sem osztom ,hogy aki komolyan veszi a sportot az nem dohányzik.Hát pedig de.....igenis vannak olyan fiatalok akik professzionálisan sportolnak,mellette még rágyújtanak.
2023. aug. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
85%
Sajnos a magam esetéből tudom, hogy mit okozhat egy súlyos sérülés megélése, átélése és bizonytalannál válik a megelőző 8-10 év befektetett munkája. A stressz kivált egy olyan dolgot, ami miatt olyanba menekült, ami legalább rövid időre kikapcsol. Én így voltam vele a sérülésem februári bekövetkezte után. Tudtam, hogy nagyon hosszú út áll előttem és kétséges, hogy egyáltalán folytathatom-e a röplabdát vagy sem. Ekkor jött néhány olyan haver, akik max videójátékon sportolnak, de cigiznek. Megkínáltak egyszer. Elfogadtam! A szívás kicsit kiengedett, kikapcsolt, nyugtató hatással volt rám. Aztán megkínál a másik, egy erősebb cigivel. Nem csak az előzővel megegyező érzések voltak, hanem még ízlett is. Azon a napon kettőt szívtam. A következő napon is. Talán az ötödik napon emeltem 1 szálat a dózison. Most tartok ott 6 hónap után, hogy kb. napi 10-12 szálat szívok. Azt tűztem ki célul, hogyha visszamehetek végre sportolni, akkor ezt rohamosan csökkenteni fogom, azt viszont nemigazán tervezem, hogy végleg leteszem. De, hogy mit is hoz a jövő, azt persze nem tudhatom!
2023. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
A dohányzás lehet hasznos és lehet káros is. Én 17 éves vagyok. Nagyjából 1,5 éve dohányzom. Akkor az egyik haverom kínált meg egy szál cigivel. Az első szálat nem tüdőztem le, a másodikat igen. Egyik után sem köhögtem, viszont kicsit lenyugtatott, felszabadított. Aznap többet nem szívtam. Néhány hónap után már ott jártam, hogy kb. napi 5-6 szálat szívtam. A teljesítményem nem esett vissza, sem edzésen, sem meccsen. Félév után jártam ott, hogy napi fél dobozt szívtam. Ott stagnáltam, majd idén áprilisban súlyos sérülést szenvedtem. Ezt követően volt, hogy napi 1-1,5 dobozt is volt, hogy elszívtam, de most már kezdek visszaállni a sérülés előtti mennyiségre, amit visszatérek tovább szeretném csökkenteni, viszont leszokni biztos nem fogok róla.
2023. aug. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mindig mondom, nemdohányzóként, hogy a leggázabb a cigiben nem is az, hogy büdös, mint a kolera, nem is az, hogy drága és egészségtelen, hanem az a megfelelési kényszer, amikor valaki azért gyújt/szokik rá, hogy ezáltal őt elfogadják.

Tudjátok mikor mennék bele ilyenbe, hogy valaki csak akkor barátkozik velem, ha cigizek??? Volt ilyen, aki ezzel bepróbált, he úgy elküldtem a náthás qrva anjya pitschájába, hogy csak úgy füstölt. De sajnos sokakban van ilyen idióta megfelelési késztetés, és ha nem ízlik is neki, emiatt belemegy.

2023. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!