Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem tud bele törődni...

Miért nem tud bele törődni apám abba, hogy dohányzok?

Figyelt kérdés

Mivel sokat van itthon mostanában apu mert munka nélküli lett ezért még nehezebben tudok rágyújtani. Mert ha megyek el, mindig rám ordít, hogy mutassam neki meg a táskámat és ha van benne cigi éppen azt mindig kidobja a szemetesbe. Nagyon undorító a viselkedése. Vettem e-cigit végül, de azt se tudom szívni reggel nyugodtan a kávémhoz mert apám bármikor rám nyithat a szobába. Erkélyre ki se merem vinni az e cigit mert kicsi a panel lakásunk aztán apám nagyon gyorsan meglátja hogy nem csak kávémat iszom az erkélyen hanem cigizek is. Ráadásul 19 éves vagyok és a saját pénzemből amiért megdolgoztam abból veszem a cigit. Rosszul esik rohadtúl, hogy másnak 14 évesen elnézik, hogy cigizik. Én meg 19 évesen nem tudok cigizni rendesen mert apám állandóan a nyomomban van, hogy mit csinálok? Undorító dolog ez. Az élet összes területén beleszól apám abba, hogy mit tegyek, ha nem azt csinálom jönnek a fenyegetőzések hogy nem lesz telefon, nem mehetek sehova. Semmi nem lesz belőlem... szokásos hülyeségek.


Anyám azt mondta, hogy ő megengedi, hogy 2 hetente szivjak egy szálat. De ez nevetséges, annyit szívok amennyit akarok. És ő is ellenőriz állandóan. Másnak se mondják meg a szülei, hogy mennyit cigizhet. Persze nem örül más szülő se ha a gyereke cigizik, de azért ráhagyja nem talál ki hülye szabályokat a cigizésére is.



2023. szept. 17. 06:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ooo te felnott lelek, koltozz el es minden megoldodik. Anyukad megengedte, ez a felnott let :)
2023. szept. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nincs hová költözzek, pénzem sincs elég azért egy lakáshoz.
2023. szept. 17. 08:12
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#2 na látod ez a baj. Ameddig cigire van pénzed, de spórolni nem tudsz addig ne nevezd magad felnőttnek. Egy felnőtt ember tudja mik a prioritások. Ha neked a cigi akkor maradj otthon. Ha a lakás akkor tedd le azt a szart.

Ha a legolcsóbb dohányt nézem amit magadnak csinálsz is havi 15 ezer legalább elmegy dohányra és hüvelyre. Plusz a töltő. Havi 15 ezer mondjuk egy olcsóbb szoba rezsije fejenként. Plusz ha dolgozol és 90ért bérelsz szobát még mindig marad valamennyi kajára.

2023. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ne gyújts rá előttük.
2023. szept. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Én se engedném, hogy dohányozz a lakásban, erkélyen, mert rohadt büdös.


Az ecigi és a hagyományos is káros az egészségre, de legalább függőséget okoz, kell az neked?! Azt hiszed, hogy attól leszel nagyjani? Négyéves kisp-öcs vagy most is viselkedésed alapján.

2023. szept. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Aggódnak érted hogy ronda és büdös leszel.
2023. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A lakásban ne is akarj cigizni.
2023. szept. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egész sztori több sebből vérzik. 19 éves vagy. Nem tudsz külön költözni, de több ezer Ft-od van cigire/e-cigire. Megvagy sértődve a szüleidre, hogy a saját lakásukba felmernek állítani bizonyos szabályokat, amiket - mivel ott laksz - be kell tartanod.
2023. szept. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Most nem leszek népszerű, de apádnak kéne engednie. Nagykorú vagy, a saját pénzedből veszed, a te dolgod. Nálunk anya nagyon hamar elengedte, amikor elkezdtünk cigizni és igaza volt, amúgy se hagytuk volna abba. Mondjuk itt azért elég fontos különbség, hogy anya is cigizik. Most vagyok 31 és kb ezerszer gyújtottam már rá anyával azóta :D

Az oké, hogy a lakásba bent nem, de hogy az erkélyen se? Oké, mondjuk azt, hogy a lakás része. De hogy akkor is ellenőrzi a táskádat, ha elmész otthonról? Milyen jogon néz bele egyáltalán?! Amúgy ha lány vagy, akkor tedd a betétek közé (vagy tamponok, ha azt használsz, de a betét nagyobb, jobban takar :D). Van egy olyan érzésem, hogy azt nem fogja olyan lelkesen átnézni :D

2023. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lesz saját pénze, ha kitermeli a rezsit és lakbért, az azon felül megmaradt lóvé majd a saját pénze lesz.


Nincs baj azzal amikor valaki otthon lakik, segítse a szülő a gyereket, csak ez a hozzáállás kissé így ótvar a 19 éves ifjú felnőttke részéről.

2023. szept. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!