Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tehetek a dohányzás...

Mit tehetek a dohányzás okozta szájszag ellen?

Figyelt kérdés

Azon kívül hogy lemondok?

2 és fél éve dohányzom. A fogmosást nem hanyagolnom el, reggelenként szájvizet is használok, időnként a nyelvemet is lekapargatom, de ez nem elég. Munkában szinte állandó jelleggel rágózok, így napközben nincs szájszagom, viszont ha elfelejtek rágót vinni, beszélgetni is alig merek a kollégákkal.

Reggel viszont, vagy éjszaka ha felkelek,btutális a szájízzel ébredek, és anyám is mondja, hogy szokjak végre le, mert a szovámban is kibírhatatlan szag van.

Régen, mielőtt rászoktam volna,.soha de soha nem volt kellemetlen a lehelletem, és erre mindig is büszke voltam.


Dohányosok!

Nektek van bevált módszeretek ezekben, vagy tényleg a lemondás az egyetlen megoldás?



2023. szept. 30. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Én ezért nem járok dohányzó emberrel, mert állandóan büdös a szájuk, akármit csinálnak. A leszokás a legjobb megoldás.
2023. szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
persze, letettem a cigit
2023. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Tudod Cica, a büdi nem a szádból jön, hanem a tüdődből. És mivel a szájvíz nem jut le odáig, egészen addig bűzölögni fogsz, míg le nem teszed a cigit, vagy míg fel nem buksz tőle.
2023. szept. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Füstölj kevesebbet.
2023. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon semmit se tudsz tenni. A rágó, cukorka, stb enyhítik, de nem szüntetik meg a szájszagot. Azt csinálsz, amit akarsz, de a szag a dohányzás egyik kellemetlen velejárója. Olyan, mint hogy aki gitározik, annak bőrkeményedés lesz az ujjain. Nem tudod elkerülni. A ruhád, a bőröd és a hajad is büdös, nem csak a szád. Aki dohányzik, az annyira nem érzi, de mások igen. Ez vonatkozik a hevítéses cigikre is, hiába mondják, h az nem büdös. Dehogynem.
2023. szept. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én 20 év alatt kb. 20-szor szoktam le, jelenleg 1 éve nem dohányzom, de ma is sokszor kerülget a kísértés.

Ilyenkor számba veszem az ún. visszatartó erőket

- egészség: jójó, káros, de valamiben úgyis meg kell halni

- pénz: oké, oké drága, de amúgy belefér

- büdös: és itt van az a pont, amikor tovább is lendítem magam a sóvárgáson

És tuti, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolkozik. Amikor nem dohányzom, egyszerűen megmaradni sem tudok füst közelében, és annak ellenére képes vagyok véres rongyként tekinteni a dohányzókra, hogy én is soksok évig cigiztem.

Rohadt büdös, mintha szemeteskukából étkeznél. És nem csak a szád, hanem mindened. Hagyd abba!

2023. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3. jól írja, a cigitől minden átveszi azt a szagot.

Leginkább a tüdő és a légző szervek, de átveszi a szagot a vér áram is és ez elviszi mindenhová.

2023. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!