Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hány évesen jutottak el odáig...

Hány évesen jutottak el odáig ,hogy már rendszeresen dohányoztatok,és ehhez képest mikortól tudták a szüleitek?Nehezen oldottátok meg azt ,hogy cigizzetek?

Figyelt kérdés

2023. okt. 14. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
35 évesen kezdtem, sejtheted, hogy nem volt nehéz megoldani...:)
2023. okt. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

15 évesen szívtam az elsőt, a nyári szünetben, utána már a következő suliévben barátnőimmel közösen vettünk egy-egy doboz cigit és azt szívtuk, egy-egy szálat suli előtt, nagyszünetben, suli után.


Anyám nem dohányzott, úgyhogy nagyon hamar megérezte (ha te cigizel tök más szaga van, mintha rád fújnák, ezt én dohányosként is érzem másokon). Bár kb. minden másban baromi szigorú volt, ebből nem csinált akkora balhét, mint úgy általában minden másból, talán azért, mert a születésemig ő nagyon durva dohányos volt, napi 2 dobozzal szívott, aztán mégis abba tudta hagyni. Persze nem engedte otthon, meg be-be szólt érte, hogy "már megint bagóztál? érzem a szagát?", de pl. esténként, amikor ő már lepihent, tv-t nézett, olvasott, akkor a szobámban, becsukott ajtónál, az ablakba kiülve (panel) elszívtam egy-egy szálat, nem hiszem el, hogy nem érezte/hallotta, de soha nem szólt érte. Amikor a 18-at betöltöttem, onnantól még kevésbé szólt érte, pedig pl. pasizás miatt még jó sokáig csesztetett. :D


Zsebpénzemből vettem egyébként, abban is tök normális volt, hogy nem szólt bele, mire költöm (mondjuk csórók voltunk, keveset kaptam, mindig dolgoznom kellett, hogy legyen).

2023. okt. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kb 15 és fél évesen kezdtem és kb fél év múlva egy családi vitán bukott ki a téma, h anyám kb az első naptól tudta, csak direkt nem szólt, h legalább otthon ne szívjam. Tiltani nem tiltották, mert nálunk az egész család szívta akkor, anya apa és a tesóm is. Kaptam is cigipénzt akkortól kezdve, nem csináltak belőle ügyet. 29 éves koromban tettem le. Addig napi 1-másfél doboz minimum.
2023. okt. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!