Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ki hogy küzdött meg a nikotin...

Ki hogy küzdött meg a nikotin megvonással?

Figyelt kérdés
Le akarok szokni, leginkább a súlyzós edzések miatt és egészségem végett. Több pénzem marad testépíteni stb. Arra gondoltam hogy cukormentes rágót rágok, kevesebb koffeint fogyasztok, több vizet iszom. Portás vagyok ami unalmas szóval videókat nézek, filmet, animét/sorozatot, esetleg olvasok valamit. Arra is gondoltam hogy valami aktívabb melót keresek ami jobban leköt. Enyhén hiperaktív vagyok ezért nonstop pörög az agyam, meg van némi ocd ami összefügg a cigivel egy ideje. 23f
2023. okt. 16. 02:13
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Jópárszor futottam neki a leszokásnak régen, amíg el nem olvastam Allen Carr könyvét, az segített...
2023. okt. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Haverom amikor leszokóban volt állandóan rubik kockázott, egy hónap alatt rá is jött, hogy hogy kell kirakni:)
2023. okt. 16. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Én pár évtized után tettem le a cigit. Nem nyávogni kell, hanem eldönteni, hogy le akarod-e tenni. Ha igen, akkor nem gyujtasz rá többet. Ennyire egyszerű, nem kell ehhez semmi. Én másfél dobozt szívtam naponta, aztán meg semmit. Legyünk már emberek, saját akarattal. Elvonási tünet? Ugyan már ember, ez nem heroin. Legyen akaratod, Legyél már férfi.
2023. okt. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez az 52. napom cigi nélkül, szóval nem lenne hiteles, ha én adnék tanácsot. Csak elmondom, hogy én hogy vagyok ezzel. Számomra is komoly motiváció az, hogy több pénzem marad, és amikor nagyon rám jön a cigizhetnék és már indulnék cigit venni, belegondolok, hogy 1 cigi is visszaeséshez vezetne, jönne a bűntudat és még a pénzem is kevesebb lenne.


A mozgás, sportolás is jó... Nyilván nem lehet annyiszor elmenni az edzőterembe, ahányszor az emberre rájön a cigizhetnék, de a mozgás alatt azt is értem, hogy pl. én egy ötszintes irodaházban dolgozom, néha felszaladok az ötödikre, és vissza, vagy nem tömegközlekedem, hanem gyalog megyek a munkahelyemre, vagy hamarabb leszállok, mint amúgy kellene, és gyalogolok (ezeket behelyettesítheted bármilyen mozgásra, amire lehetőséged van). Az aktivitás mindenképpen jó.


Hogy emiatt érdemes-e, megéri-e munkahelyet váltani, ezt csak Te tudod. Feltételezem, hogy ha ez felmerült benned, akkor nem csak a sóvárgás miatt van.

Nekem az is segít, ha leszokós videókat nézek, és leírom a saját gondolataimat is.

És igen, van, akinek az válik be, hogy eldönti, hogy leteszi a cigit és akármi történik, kitart az elhatározása mellett, de én attól a gondolattól, hogy soha többé nem gyújthatok rá, olyan ideges leszek, hogy rögtön elszívnék 3 szálat. Nekem az a gondolat válik be, hogy azt mondom, tesztelem, meddig bírom, még ha ebben benne is van a mentség és a gyengeség. Arra is gondolok, amikor nagyon rágyújtanék, hogy az első 2-3 hét különösen nehéz volt, nem szeretném ismét átélni.

2023. okt. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

0%-os elf bart szívok.

Nekem bevált mert a mozdulat meg van, jó illatú.

2023. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!