Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a nikotinról?

Hogyan szokjak le a nikotinról?

Figyelt kérdés

Kijelenthetem, hogy erős nikotinfüggőségben szenvedek.

Az adagjaimat elektromos cigi formájában viszem be.


Amikor dohányzom, destruktív gondolatok jelennek meg, részben ezért úgy döntöttem megszabadulok ettől az államilag akkreditált drogtól.



Az elmúlt hetekben többször próbáltam letenni kisebb-nagyobb sikerrel. Fél órával az utolsó bevitelt követően enyhe nyugtalanság, a valamit csinálhatnék érzés jelentkezett.

12 órával az utolsó bevitelt követően a "nem bírom tovább", extrém feszültség érzése keletkezett, majd ezt követően mindig rá kell gújtanom.



Van valakinek ötlete, tippe, hogy mi az ami segíthet?



2023. okt. 16. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Innen nezve a pszichiater az, aki segithet, mert nem a nikotinfuggoseged a legnagyobb bajod.
2023. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Fokozatosan 1-2 hét alatt vedd vissza az adagot a minimálisra (kb. a mostani tizedére vagy huszadára), majd hagyd el teljesen. Kb. egy hónap után fog megszűnni a zavaró sóvárgásérzet.


Fontos, ha 1-2 nap után nem bírnád a teljes elhagyást, akkor is csak egy kis adagot használj, mert nem eresztheted el magad. A nikotinbevitel napokig kihat, így számolj 3 napos dózisfelezési idővel.

2023. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

2# ez a módszer rohadtul nem működik a cigiről nem lehet fokozatosan leszokni amit itt felvázolsz az csak szenvedés meghosszabbítása ami kudarcra van ítélve.


Amikor elhatározod, hogy most abbahagyod akkor kidobod a cigit meg a liquideket úgy hogy ne tudd kikotorni a szemetesből sem.


Próbálkozhatsz nikotinos rágóval vagy tapasszal esetleg más nikotinos készítményekkel. Az első napokban amikor a legrosszabb de tovább ne csináld.

A ragóra meg a tapaszra is könnyű átszokni.

De persze ezek elhagyása után is rossz lesz, ezt nem lehet kivédeni. Ki kell csak bírni. 10 nap után egyre jobb lesz.

2023. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
#3 - éppen hogy az e-ciginél tetszőlegesen befolyásolható a dózis az oldatok keverésével, ráadásul a belevaló nikotinos folyadékot lehet közvetlenül a bőrbe dörzsölve is használni!
2023. okt. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

4# próbáltam én is csökkenteni azt a dózist.

De az lett az eredménye hogy sokkal többet szívtam es frusztrált is lettem mellé. De a legtöbb nikotinos készítményt már kipróbáltam. Többször is leszoktam hosszabb rövidebb időre, tudom miről beszélek.


A fokozatossággal nem szabad elnyujtani a leszokást, ki kell használni a motiváció kezdeti lendületét es egyik napról a másikra letenni.

Amikor az ember készen áll lelkileg testileg kell egyik napról a másikra abbahagyni.

Ha ezt fokozatosan teszed hetek múlva már nem biztos, hogy lesz elég motivációd folytatni vagy beüt a baj es egyből visszajössz az eredeti szintre.

2023. okt. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt úgy csináld hogy fusss neki újra. Bírd ki ameddig tudod, de ha újra rágyújtasz ne omolj össze . Elég ha 1-1 napot kibírsz 1-2 cigivel, aztán majd lesz 2-3 nap. Majd emlékezz - ha 1 hónap után rágyújtasz is ugyanúgy kell folytatnod, szóval ez egy örökös harc. Vagyis nem lezárhatod x időn belül csak harcolj, és a legfontosabb hogy soha ne add fel!
2023. okt. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor leszoktam már 1-3-6-9 hónapokra is akár, jelenleg nem dohányzom 1 éve, egyébként meg 24 éve jelen van az életemben. Nálam a pszichés függőség igen erős, lévén kamaszkorom óta dohányzom, ebben szocializálódtam.

A leszokási recept mindig ugyanaz volt: 1 hét szabi, hűtő maxra feltöltve, bezárkózom a lakásba egy halom filmmel és szó szerint “kiizzadom” a nikotint. Fura, de nekem mindig ez volt a könnyű része, a megindulás, ellenben a hetekkel, sőt, hónapokkal később is megkísértő sóvárgással, ami nagyon aljas tud lenni. Most 1 év távlatában is vannak élethelyzetek, amikor rettentően megkívánom, de mostanra már annyit munkát beletettem ebbe az egészbe (életmódváltoztatás), hogy egyszerűen sajnálnám tönkretenni.

Szóval kár tagadni, egyrészt pokoli és hosszantartó a leszokás folyamata, viszont ezzel párhuzamosan meg kapsz egy új életet. Én is csak remélem, hogy ezúttal nem bukok el, mert hiába van 1-1 szarabb pillanatom, összességében nagyon szeretek füstmentesen élni.

Kitartás!

2023. okt. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

A legrosszabb amit ilyenkor ajánlanak,hogy csökkentsék az adagot. De ez tévút nagyon. Eleve egy függőségről beszélünk. Ha csökkentjük, akkor tudatalatt még fontosabb lesz a cigi,mivel kevesebbhez férünk hozzá. Aztán a végén úgyis az lesz ,hogy újra annyit szívunk, vagy ami ilyenkor még jobban előfordul ,hogy többet mint előtte. Ez egy függőség, nem véletlenül. Nem lehet bekorlátozni meg hasonlók. Akinek így sikerül, az nagyon ritka, és ezerszer nehezebb neki. Függőséget csak úgy lehet abbahagyni, hogy megvonjuk teljesen. Egy drogos se mondja azt ,hogy mostantól csak pénteken lövöm be magam, ahogy egy piás se mondja azt ,hogy csak 2 sör, meg a szerencsejátékos se ,hogy csak 2 leosztást még megnézek.


Fejben el kell dönteni,hogy te ezt nem akarod, kitüzöd a napot, ráhangolódsz és ennyi. Sokan fejben bemesélik maguknak,hogy milyen nehéz leszokni,de pont ezzel a stresszel teszik csak nehézzé. Sok jó olvasmány van ezzel kapcsolatban, de a nikotinfüggés az annyira eltörpül mindentől, csak már bemeséli magának mindenki ,hogy nehéz.


Egyébként csak egy jó tanács, mikor leszokik valaki, és kicsit rosszul érzi magát tőle , csak a gondolkodást kell átformálni. Fejben dől el. Például én anno azt mondtam magamnak, hogy oké , nem érzem túl jól magam, de mikor elkap egy nagyobb, 1-2 hetes betegség, akkor se akarok öngyilkos lenni, tudom,hogy napról napra jobb lesz, és pár hét múlva már nem is emlékszek rá. Ugyan ez a cigi is. Úgy röpködnek a napok,hetek,hónapok, hogy semmit nem jelent az a pár hét "elvonás" az ember életében. De ha fejben valaki tényleg igazán eldönti(magyarán tudatosítja magában,hogy semmi szüksége rá) akkor elvonási tünetek sincsenek nagyon.

2023. okt. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!