Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van az, hogy a dohányzók...

Miért van az, hogy a dohányzók kevesebbet vannak megfázva?

Figyelt kérdés

Én nem dohányzom. Sorozatosan minden évben, szeptembertől áprilisig minden hónapban náthás vagyok, hol erősebben, hol gyengébben, de nincs olyan hónap, hogy ne lenne ez... Van, hogy 3 hétre is elhúzódik vagy éppen jobban vagyok, 1-2 nap után kezdődik újra. Már gyerekkoromban is sokat vittek orvoshoz ezért, és most is voltam sok helyen (tüdőgyógyászat, fül-orr-gége, háziorvos, labor, stb...).

Viszont azt látom, hogy akik dohányoznak nem vagy alig betegek... Amíg suliba jártam, mindig a cigisek voltak azok, akik nem hiányoztak és bent voltak. Most a munkahelyen is ez van: a nem dohányzók gyakran betegek, én különösen, míg a cigisek sosincsenek táppénzen, mindig bent vannak és semmi bajuk, élnek vígan.

Hogy van ez?

20F



2023. okt. 25. 10:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Lehet allergiás vagy valamire.
2023. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem, allergiavizsgálaton is minden negatív lett, pedig rengeteg mindent megnéztek.
2023. okt. 25. 10:45
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nincs így, attól, hogy te valamiért így éled meg. Viszont te különösen betegeskedő fajta vagy, inkább erre kellene megtalálnod az okot, mert az immunrendszered eléggé rottyon van.
2023. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Mert erősebb az immunrendszerük.
2023. okt. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4: van benne valami. De miért?
2023. okt. 25. 10:52
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom, van aki évtizedekig dohányzik és semmi baja....
2023. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem feltétlenül van így, én dohányoztam 20 éven keresztül, és bár nem voltam erős dohányos, napi pár szálat szívtam + események, de az utolsó években már 4-5x is lebetegedtem ősszel-télen, mindig felső légúti, torok, garat, légcsőgyulladás. Amióta abbahagytam ez jelentősen csökkent, és inkább ilyen náthaszerű lebetegedéseim vannak, torkom sokkal kevésbé szokott bedurranni.
2023. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Most tényleg nem bántásból, de 20 éves fejjel próbálj már meg reálisan gondolkozni. Szerinted mi árt jobban az immunrendszernek? Az, hogy napi szinten ezernyi kémiai mérget magadba szívsz, vagy ha nem teszed ... ?

Egyszerűen gyenge a szervezeted... a dohányosoké pedig folyamatosan gyengül, akkor is, ha külsőleg esetleg nincs látszatja (még).

2023. okt. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
Mert mi erősebbek vagyunk💯 mint a nem dohányzók!!✌🏾
2023. okt. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Na erről van szó!
2023. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!