Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a legjobb módszer a dohányz...

Mi a legjobb módszer a dohányzásról leszokásra? Nektek mi segített?

Figyelt kérdés

2023. okt. 27. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Akkor gyújts rá, ha szólok...! ;)
2023. okt. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Én nem dohányzom, de apámnak és papámnak (neki kb 50 év után) úgy sikerült, hogy egyszercsak nem gyújtottak rá többet... Nem volt adag csökkentés vagy ilyesmi, csak elfogyott a doboz és kész
2023. okt. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm szokott le 10 év után úgy, hogy a napi egy dobozt csökkentette. Heti 2 dobozt szívott el, aztán 2 hónap után már csak egyet hetente. Akkor látta elérkezettnek az időt, hogy ne vegyen többet. Így nem vett több cigit. Egy hónapig nagyon szarul viselte, nagyon hiányzott neki, de tudatosan kerülte a cigizős szituációkat, ropit rágcsált helyette, meg répát. Nagyjából 1-2 hónap után már nem is hiányzott neki, el is felejtette, azóta se gyújtott rá.
2023. okt. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Úgy szoktam le 10 év után, hogy már napi 2 dobozt szivtam el, mondom ez tarthatatlan állapot, folytatom és megöl vagy leteszem és véget vetek neki. Egy huszarvagassal, már nem gyújtottam rá.
2023. okt. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Szakközépben 4 évet bagóztam, a végén érettségi előtt már napi egy, másfél dobozzal, egyszer még a garázst is majdnem magamra gyújtottam kocsiszerelés közbe a cigi miatt...


Akkor felnyílt a szemem, hogy ez így nem mehet tovább!!

Fokhagymát kezdtem hordtani magamnál, ha nem bírtam magammal akkor szétrágtam aztán utána szőlőcukor meg szóda!


Meg otthon is ha rámjött leturmixoltam fokhagymát meleg vízbe élesztővel, és megittam.

Olyan hányingerszerű érzést okoz, hogy ha kidobod a taccsot ha nem, elmegy a kedved attól, hogy rágyújts!


Ezzel úgy az első három hónapig kínoztam magam, azután pedig fejben álltam át, hogy ezt a kínkeserves dohányzásmentes három hónapot azért is megbecsülöm, hogy ne kelljen újrakezdeni!


Aki rágyújt az egy gyönge xar, önmagát köpi szembe és függő!

Ez úgy egy hét alatt alapelvemmé vált a három hónap megvonás után.


Az első év "tisztaságot" úgy ünnepeltem meg, hogy meggyújtottam egy szál cigit, egyet beleszívtam, visszaraktam a dobozba, és az egészet porrá tapostam, és megfogadtam hogy SOHA TÖBBÉ!



Ennek már 17 éve, azóta nem érte a tüdőmet/számat füst, és undorodom a dohányosoktól, gyűlölöm őket!

2023. okt. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a legjobb módszer, ha felismered a valóságot, hogy mennyire értelmetlen egy szokás ez. Ha ez megvan, elég erőd lesz hozzá, hogy semmilyen körülmény mellett ne gyújts rá.
2023. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
82%
Csak a drasztikus megvonás segít. Leteszed, kész. Én is , 6 éves koromtól 33 évesig, a végén több mint két dobozzal szívtam naponta. Nekem az volt a módszerem, hogy mindig az adott percre koncentráltam. Na még ezt a percet bírjam ki.Ügyes voltál, bameg, na még egy percet, és így tovább.
2023. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a 65. napom cigi nélkül, tehát még nem nevezném magamat leszokottnak, hiteltelen lenne tanácsot adnom. Jó ideje kattogtam már azon, hogy le kéne tennem a cigit (rengeteget cigiztem, amennyi cigit lehetett, én elszívtam). Anyagi problémát is okozott. Ha nagyon rám jön, hogy vennék cigit és bagóznék, megnézem az egyenlegemet, és sajnálnám ismét cigire költeni a pénzt. Én is azt gondolom, hogy a következő cigit nem kell elszívni, aztán a következőt sem, és a nap végén jó érzés, hogy sikerült egy újabb nap. Bármilyen nehéz is volt az első pár hét, igyekeztem a jó dolgokat is észrevenni, le is írtam: nem köhögök, könnyebben felszaladok az ötödikre, nem kell azt figyelnem, hogy van-e elég cigim. Ezek az "apróságok" jó érzések.


Ezek csak az én tapasztalataim. A dohányzás rendszeres örömet okoz, ellazulást, menekülést; társ a napi jó és rossz dolgokban egyaránt. Ott van evés, kávézás, szex után. Szerintem nem kell várni, hogy valami teljes mértékben pótolja, hanem a nap végén jutalmazd meg magad egy aprósággal.


Mindezek csak az én gondolataim, talán mindenkinél más válik be. Nem állítom, hogy leszoktam, de most már sajnálnám kárba veszni az eddigi erőfeszítéseket, és ismét átélni az első heteket.


Ja, nekem még a ropi vált be eleinte. :) A ciginél olcsóbb.

2023. okt. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A 8-as vagyok. Igazából nem tudtam válaszolni a kérdésedre, mert talán nem is létezik legjobb módszer. Nekem még az is bevált, hogy itt a gyakorin, leszokásos fórumokon olvasgattam; leszokásos videókat néztem és nézek. És "elteszem" magamnak azokat a gondolatokat, ötleteket, amelyek számomra beválhatnak. Te ismered magadat a legjobban. :)
2023. okt. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!