Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van itt olyan aki régebbóta...

Van itt olyan aki régebbóta snüsszözik vagy snüsszözött? Érdekelne pár dolog. Többi lent

Figyelt kérdés
Én egy 2-3 hónapja snüsszözök. Sajnos rászoktam és elég nehezen tudnék róla leszokni aki szintén hasonló helyzetben van mint én azoktól kérdezném hogy nálatok okozott a snüssz bármi féle problémát vagy megúsztátok? Nekem az ínyem szokott ott megfájdulni ahova be szoktam tömni. Nektek lett tőle vmi problémátok? Légyszíves írjátok le azt is hogy mióta snüsszöztök mennyit használtok el egy nap és hogy milyen fajtát használtok. Előre köszönöm a válaszokat

dec. 21. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

- 3 éve a snüssz a fö nikotinforrásom.

- kb 8±2 darabot tolok egy nap

- leginkább Siberiát, kevesebb Kaptent esetleg Göteborgs Rapé-t

- Nincs semmi panaszom


> Az ínyem szokott megfájdulni

Úgy gondolod, hogy csíp, amikor beteszed? Mert az teljesen normális, bár egy idö után hozzászoksz és már közel se csíp annyira. Vagy ha valami miatt érzékeny az ínyed nyomásra és valami nagyobb snüsszt tolsz be, akkor esetleg válts slim snüsszre.


Amúgy fontos tudni néhány dolgot:

Az ínyhez helyezhetö dohánytermékek két csoportra oszthatók, ami a dohány feldolgozási módját illeti: Van, amit pasztörizálnak és van amit fermentálnak.

Fontos tudni, hogy a fermentált dohányok nagyon roncsolják az ínyt, meg rákkeltöek. A pasztörizált dohányok nem igazán.


Szerencsére Magyarországon nem lehet kapni fermentált dohányt, így ha itthon dohányboltban veszed, akkor ettöl nem kell tartanod.

Ha az internetröl rendeled, akkor azért érdemes utánna járni.

- a Makla nevü márka összes terméke fermentált.

- Ha nem az van ráírva, hogy snuss, hanem hogy "dip tobacco", az is fermentált(ez egyébként amerikában elterjedt)

- a legtöbb ilyen közelkeleti vagy afrikai termék általában szintén fermentált dohányból van.


Ellenben az összes ilyen "nicotine pouch", (mint pl Velo, Shiro, Fox, stb.) amiben nem dohány van, hanem papírreszelék, az elvileg biztonságos ilyen szempontból.


Milyen snüszt használsz?

dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én álltalában pablot mert az a legerősebb és annak elég intenzív hatása van
dec. 22. 20:06
 3/3 anonim ***** válasza:

4 hónapja használom, azóta nem gyújtottam rá.

Leggyakrabban Siberia márkát veszek, napi 7-8 fogy el.

A napokban voltam fogorvosnál, nem emiatt, de elmondtam neki, hogy snüsszözök. Azt mondta, egyelőre nincs az ínyemen elváltozás, de persze ez nem jelenti azt, hogy a későbbiekben sem lesz.


Eleinte, amikor elkezdtem használni, előfordult rosszullét: erős hányinger, izzadás. Nyilván túl sokáig tartottam bent. És rendszerint mindig egy oldalon használtam, olyankor égett az ínyem. Azóta odafigyelek erre, és nem mindig ugyanazon az oldalon használom.

dec. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!