Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E-cigi vagy snüssz? Melyik a...

E-cigi vagy snüssz? Melyik a kevésbé káros és miért?

Figyelt kérdés

ápr. 21. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
A konzervatív válasz a snüssz: az e-cigik csak nemrég óta vannak a piacon. Még nem tudjuk, hogy milyen hatásai lesznek hosszú távon. Snüsszt már nagyon rég óta használunk. A lég súlyosabb következménye az ínygyulladás lehet. De az se gyakori és jól kezelhető.
ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
#1 - Helytelen. Nézz utána, hogy mennyivel károsabb a snüssz, mint bármi más(!) dohányzási mód. E-cigit ajánlom, VG-PG-Aroma és opcionálisan nikotin. Ezeket mind használjuk más módokon, az hogy a tüdőbe jut az természetesen káros, de jóval egészségesebb, mint a snüssz. Tekintve, hogy a fogaid pár év múlva kihullanak / jó esetben csak besárgulnak. Ecigitől nem történnek meg, vannak ilyen "vattás" tesztelő videók a neten, érdemes utánanézni. Kérdező, az a lényeg, hogy neked melyik tetszik a kettő közül mert úgyis azt fogod csinálni, nem ami kevésbé káros, tapasztalat :)
ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lehet hogy rosszul fogalmaztam. Nem a svéd dohányos snüsszre gondoltam hanem a dohánymentes nikotin tasakokra (nicotine pouches) azt hallottam hogy ez nem tesz kárt mint a dohányos snüssz.
ápr. 24. 13:36
 4/4 anonim ***** válasza:

#2

> Helytelen. Nézz utána, hogy mennyivel károsabb a snüssz, mint bármi más(!) dohányzási mód.


Utánna néztem.

A Norwegian Institute for Public Health reportja a snüsszröl: [link]


"In comparison, when tobacco is not used, the use of snus will increase the total cancer risk. However, the increase is probably less than the strong cancer risk associated with smoking, since smoking provides additional exposure to combustion products that could contribute to the development of lung cancer."


Szóval ha a klasszikus cigivel hasonlítod össze, akkor kevésbé káros.


Te hol néztél utánna?

ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!