Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a nikotinfüggőségnek?

Figyelt kérdés
Ha szóba kerül a cigi, akkor mindig mondják, hogy már 1 szál után is kialakulhat a függőség. De mik pontosan a függőség jelei?
2010. dec. 21. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyszerű: kívánni kezded, újra rágyúsztasz, aztán újra, és már dohányzol is.
2010. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de ha csak ennyi, akkor miért olyan nehéz leszokni róla?
2010. dec. 21. 17:58
 3/12 anonim ***** válasza:

mert a mozdulathoz is hozzá van szokva a személy, meg a szervezete hozzászokott a nikotinhoz, és ugyanolyan tüneteket képes kiváltani mintha valami más hiányod lenne

pl:

idegeség

remegés

2010. dec. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mert ugyanolyan erős függőséget képes kialakítani, mint a heroin. Nem tudom milyen nehéz, leszokni, nem is akarom megtudni, inkább egyet se szívok el. Az azért túlzás, hogy egytől rászoksz, de az első után következik a többi, úgyhogy nem érdemes elkezdeni.

A függőség jelei:

-Ha nem szívhatsz ideges vagy, rosszul érzed magad.

-Ha van rá lehetőséged, akkor nem bírod megállni, hogy ne szívj.

-Ha nem tudsz venni, kunyerálsz mástól, slukkot kérsz (Ez azért különleges eset)

A n9ikotin egy olyan anyaga, ami nagyon erős függőséget alakít ki, mert a szervezet tereli, de ha máshogy viszed be, akkor a szervezet leszokik a termelésről, és nehéz visszaszoknia.

2010. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag -addiktológus mondta- nehezebb róla leszokni, mint a kábítószerekről!


Azt, hogy valóban állati nehéz, azt bizonyíthatom, mert 20 év után hagytam abba. Egyszerűbb el sem kezdeni.

2010. dec. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek érdekes válaszok csak egyik sem a kérdésre irányul.Az én tüneteim(mert le akartam már egyszer szokni),borzalmas fejfájás,remegés volt...rágyújtottam azonnal elmúlt a fejgörcs és minden más.
2010. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a többieknek is köszi, de leginkább az utolsónak, igen, ilyenekre gondoltam, konkrétan. mint pl a fejfájás.
2010. dec. 21. 18:48
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

No álljunk csak meg egy pillanatra. Aki nem dohányos azt szépen kérem ne válaszoljon olyan dolgokkal , amiket belinkelt valahonnan.

A nikotin erős függőséget tud okozni. De nem alakul ki olyan gyorsan mint egyéb erős drogoknál. Idő kell neki,és egyéne válogatja ki hogyan mennyi idő alatt szokott rá.

Csomó ismerősöm csak buliban cigizik, sehol máshol jelenti ez hogy heti 1 alkalommal, nos ők nemigen vannak még rászokva, de sajnos van lehetőség innen hogy az ember egyre többször gyújtson rá és az már erős függőséget okoz.

Jelei: ( megvonásnak, sajnos a dohányzás elsősorban negatív élvezeti cikk, nem a szívása okoz földöntúli örömöt, hanem a megvonása pokoli kínt)

Nyilván valamilyen szinten örömöt is okoz én speciel lenyugszok tőle, bár lehet ennek az is az oka mert tartok vele pár perc szünetet illetve kielégítettem a hiányérzetemet. ( Mint amikor nagyon éhes valaki és végre ételhez jut, az eléggé örömteli tud lenni. )

Függőség jelei:

-folyton azon vagy hogy hol/mikor kell /lehet elszívni egy cigit

-megőrülsz ha repülőre kell szállnod ( távolsági busz , vonat ... stb) hosszú útra

-előre eltervezed hol lehet cigit venni

-zavar és kényelmetlenül érzed magad ha nincsen nálad cigaretta

-3 öngyújtót is készenlétbe helyezel

-lakásban mindenhol van hamutál / gyújtó

-rosszul érzed magad ha nem cigizhetsz értem ez alatt , zaklatottság, hiányérzet, rosszullét , hányinger, fogyasztási vágy ( cigi kaja pia... bármi) , remegés , szédülés, fejfájás, hidegrázás

Ilyenek , én már elektromos cigit szívok,- nem kell a kioktatás hogy az sem jó,- köszönöm!-, meg egyszer sikerült abbahagynom 6 hónapra, aztán jött egy vizsgaidőszak..., de valami van a cigiben és nemcsak a nikotin, az elektromossal elég jól lehet pótolni, megfelelő ízűvel meg jó az imitáció, de éreztem még most is érzem ritkán azt hogy nekem cigiznem kell és nem a nikotin miatt, mert az beviszem, persze megállom, hogy ne gyújtsak rá rendesre , de néha nehéz, ebből feltételezem hogy a gyártók valamit még belekevernek a dohányba, vagy eleve benne is van ami nem a nikotin, de ugyan olyan addiktív. Lehet hogy csak én látom rosszul.

Röviden ennyi, remélem segítettem válaszommal.

Ha lehet akkor tényleg ne szokj rá, mert borzalmas megválni tőle. Még helyettesítő eszközzel is.

Üdv

2010. dec. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előző hozzászólóval. Amikor nem szívok cigerettát, akkor idegesebb és feszültebb vagyok. Csak arra a pár percre nyugszom le, amikor szívom. A nikotin elvonása nem okoz akkora gondot, mint az azzal járó stressz. A stressz különböző tüneteket idézhet elő. Agresszívitás, lehangoltság, fejfájás, hányiger stb. Olyan érzést ad, mintha valaki más vette volna át az irányítást felettem. A dohányzás a szabadságomban korlátoz.
2010. dec. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tegyük fel hogy hozzá vagy szokva a cigire, ugye azt szívod a levegő mellé.

És amikor nem dohányzol, akkor valami olyasmi lesz, hogy megindul a vörösvértest termelése jobban, azért érzed magad olyan hülyén, és több energiád lesz, feszültebb leszel...


Ez olyan 1-2 hétig tart, de hát úgy a dohányzók 90%-a nem bírja kivárni ezt a pár hetet. Aztán már nem olyan vészes. Nagyon nagy önuralom kell a leszokáshoz és hát olyankor az lenne a legjobb ha bezárnának egy gumiszobába ahol nincs cigi, és kiélheted az agresszivitásodat :)

2010. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!