Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az alkoholtól miért kívánja...

Az alkoholtól miért kívánja az ember sokkal gyakrabban a cigarettát?

Figyelt kérdés
Esetleg ha valaki tud tudományos magyarázatot:) Csak kiváncsiságból.
2010. dec. 27. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Na erre én is kíváncsi lennék! Egy időben dohányoztam mikor egy kocsmában dolgoztam,de ahogy onnan eljöttem,a cigit is letettem. Viszont ha barátnőkkel elkezdünk iszogatni,akkor első,hogy veszek egy dobozzal,és azt rend szerint egy este alatt elszívom!
2010. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
mer az alkohol szar ízű és a cigi elnyomja :D
2010. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Ittam már sokféle szeszt, de sosem támadt kedvem rágyújtani tőle. Mondjuk nem is dohányzom alapból.


http://www.youtube.com/watch?v=33KLEbjJM9s

2010. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
A hülyeségek vonzzák egymást...
2010. dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Micsoda hasznos válaszok már megint, köszönjük Emesék.

Az alkohol önmagában tompítja az összes receptort, emiatt nem érezzük egy ideig a fájdalmat, álmosságot ...stb, persze mindennek csak az adagolás a kérdése. Egy bizonyos mennyiség után persze elálmosodik az ember... na de nem is ez a lényeg.

Mivel a receptorok az agyban nem teljes gőzzel működnek, ezért úgy érzi a dohányoh, hogy hiába szívott el egy cigit , nincsen meg az a hatás ami amúgy megvan, nem elégül ki a szervezete az elfogyasztott nikotin után ezért kívánja a következőt , a következőt és a következőt és nem érzékeli hogy hopp elment egy doboz cirka pár óra alatt, addig csinálja ezt ameddig rosszul nem lesz, kap egy enyhe nikotinmérgezést is.Magyarul a szervezete nem érzi a "pozitív" hatást kellőképpen, csak azt ha már túlontúl sok cigi ment be, ez fejfájást szokott nekem okozni. ( A nikotin önmagában erős méreg, de a más olyan gyorsan bontja le hogy cigivel közvetlenül igencsak nehézkes lenne bevinni a halálos adagot..) Másnap reggel nemcsak a feje fáj hanem a tüdeje is.

De persze ez sokminden egyéb hatástól is függ , nem mindegy hogy mennyi és milyen alkoholt és hol fogyaszt az illető.

Exdohányosként mondom, pl ha otthon megittam egyedül pár sört nem kívántam jobban a cigit.

Haverokkal pár sör mellett inkább, ilyenkor persze ha van valaki aki rágyújt rágyújt mellette a többi is.

Kocsmában/szórakozóhelyen szintén, mivel ott eleve sokan cigiznek, füst van az embert szinte rákényszerítik a cigizésre.

Tehát összességében mégsem olyan egyszerű szerintem ez a kérdés.

De önmagában szerintem az alkohol receptorblokkoló hatását tenném meg fő felelőssé azért hogy az ember rágyújt a kelleténél többször.

2010. dec. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Phoney ***** válasza:

Én határozottan jobban bírom az alkoholt dohány mellett, és a dohányt alkohol mellett... lehet, hogy a speedball-kombó miatt van (az alkohol nyugtató, a nikotin serkentő).


Külön-külön fogyasztva mindkettőtől könnyebben fog el a rosszullét, bár főleg a dohánytól.


Nem is szoktam rágyújtani alkohol nélkül, legfeljebb munkahelyen.

2010. dec. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: magyarul eléggéssokrszor cigizel te is:S:D
2011. febr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2011. febr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Phoney ***** válasza:
Hát, ha évi 1 doboz cigi meg 10 szál szivar sok, akkor sajnálom... :D
2011. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 joereal válasza:
Az az érdekes, hogy én a kávéval is ugyanígy vagyok.
2023. júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!