Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A kérdésem inkább nemdohányzók...

A kérdésem inkább nemdohányzókhoz szól. Szoktatok-e vadidegenekhez odamenni, hogy szokjon le? Ha igen, mi ezzel a célod? Viszont kérdezném a dohányosokat is, hogy mit tesztek olyan helyzetben, ha vki odamegy hozzátok emiatt?

Figyelt kérdés

Fiatal (már nem tizenéves), dohányzó nő vagyok, nem szívok túl sokat és azt is mindig kijelölt dohányzóhelyen teszem vagy itthon, néha az utcán, de akkor sem szoktam másokra fújni a füstöt, elkerülöm a kismamákat, idősebbeket, az ő közelükben nem gyújtok rá. Egy éve kb. nagyon megszaporodtak az olyan esetek, hogy vadidegen emberek odajönnek az utcán és elkezdik mondani, hogy ez koporsószeg, meg fogok halni, szokjak le, még fiatal vagyok, stb. Tudom, hogy a dohányzás káros, őt nem zavarom ezzel a szokásommal, miért zaklat? Olyan esetek is előfordultak, hogy kimentem a lakásból rágyújtani a függőfolyosóra (sosem dobálom szét a csikkjeimet, az utcán sem, hamuzni is mindig hamutartóba) és alattunk lakók meglátnak, feljönnek és elmondják, hogy szokjak le. Mindig udvarias vagyok, mikor vki letámad, megköszönöm, hogy figyelmeztet vagy csak mosolygok tisztelettudóan, ennek ellenére képesek egyre minősíthetetlenebb hangnemben és egyre hosszabban mondani, ez utcán pl. nagyon kellemetlen, főleg, ha sietek, ha pedig megpróbálok elmenni, mérgesek lesznek, hogy nem hallgatom végig őket, ha egyértelműen közlöm, hogy "ne tessék haragudni,de sietek", akkor is.

Azt mondják a barátok/ismerősök, hogy olyannak tűnök, akit bátran leszólíthat az ember, mert "kedvesnek" tűnök, de nem hiszem el, hogy mást nem találnak meg ilyesmivel!

Várom a hozzászólásokat!


2009. jan. 26. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
19éves vagyok, nem dohányzom, nem is dohányoztam soha. Utálom - és egyben sajnálom - azokat, akik szivják ezt az undoritó dolgot, veszélyeztetve mások egészségét, a sajátja engem nem érdekel, az az övé, ő teszi tönkre. Én nem mennék oda senkihez, ő dolga, h dohányzik, úgyse fog attól leszokni, ha elmondomm hogy egészségtelen, és utálom még a füstjét is. Jöhet a negativ nyugodtan, attól még ugyanúgy utálom a büdös, sárgafogú dohányosokat!
2009. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! SOHA ! Nem dohanyzom, sohasem , gyujtottam ra , ennek ellenere rengeted dohanyos baratom van es meg soha sem jutott eszembe sem oket sem mas ismeretlent az utcan ezzel "zaklatni".Nekem az a velemenyem , hogy mindenki sajat felelossegere cselekszik. Ha neked ez kell, dohanyozz ! Az viszont dicseretes, hogy betartasz nemi illemet, nagyon sokan nem teszik!Nem hiszem , hoyg pont amiatt talalnak meg teged , mert annyira szimpatikus vagy nekik, bar ez sem kizart , nem lattalak meg . Sok fontoskodo ember van a vilagon, aki ugy gondolja a vilagot megvaltja ezzel.

Talalj ki valamilyen modszert , mert te sem mesz hozza oda, hoyg szelekiven gyujti-e a szemetet ? Ok mire fel zaklatnak teged ?

sok sikert !

2009. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Dohányos vagyok, már sok éve, de még soha nem mondta nekem idegen, hogy szokjak le. Meglep, hogy téged így zaklatnak. Én bizony nem lennék velük udvarias egy kicsit sem.
2009. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Annyira aranyosan es kedvesen irsz, hogy en mindjart arra gondoltam, hogy nagyon helyes es szimpatikus lehetsz, es a budos cigaretta egyaltalan nem illik a te kezedbe.

Csak erre tudok gondolni, egyaltalan nem illik hozzad, ugyhogy igy ismeretlenul es fotod nelkul is azt uzenem neked, hogy rakd le a cigit, minel elobb! Remelem sikerul, szia.

2009. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Én is dohányzom, persze betartva az íratlan szabályokat is. Utcán "menet közben" soha nem gyújtok rá, sem a házban, sem az autóban. Nem cigarettázom sokat, de hozzám sem jött még oda egyszer sem senki előadást tartani a káros szokásomról. Valszeg megköszönném a buzgalmát és odébb lépnék egy kicsit. Ha nyomulna, akkor erőteljesebben köszönném meg a kéretlen felvilágosítást. Nekem ez olyasminek tűnik, mint az önkéntes hittérítők a sétálóutcákon.
2009. jan. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
83%
én is dohányos vagyok nekem is már többen oda jöttek hogy mért meg tudom hogy milyen káros-e én meg közöltem tudom és ha nem tetszik arébb lehet menni:D
2009. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Huha, utolso te milyen kis kedves vagy:))))
2009. jan. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Olyan jó, hogy mindenki olyan illedelmesnek tartja magát, hogy betartja a szabályokat, mégis szinte - tisztelet a kivételnek - olyanokkal találkozik az ember, aki a pofájába fújja a füstöt, bárhol is van.
2009. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%

hello,

én nem dohányzok, és kifejezett utálom a cigit, cigifüstöt.

"Tudom, hogy a dohányzás káros, őt nem zavarom ezzel a szokásommal, miért zaklat?"

szerintem igenis zavarod, ezért szólnak rád.

én úgy vélem, hogyha valaki dohányzik, hozzá van szokva, szereti csinálni, akkor nem veszi észre hogy mekkora büdöst és füstöt tud csinálni vele.


"akkor sem szoktam másokra fújni a füstöt, elkerülöm a kismamákat, idősebbeket, az ő közelükben nem gyújtok rá"

hát ezaz, hogy aki nem szereti a dohányfüstöt, azt nagyon messziről is zavarja.

hihetetlen kellemetlen tud ám lenni annak aki nem szereti. én nem szoktam odamenni senkihez, h hagyja abba, úgysem fogja elnyomni azért, mert engem zavar.

és ez szerintem nagyon nem fair, hogy a nem dohányzóknak el kell tűrniük az eszméletlen büdös, irritáló füstöt, ami szétcseszi a tüdejét is, a dohányosok meg pattognak, hogy miaz h nem csinálhatja azt amit akar, ahol akarja.

2009. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%
utolsó válaszoló, teljesen igazad van, utálom a cigit.
2009. jan. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!