Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Maradandó károkat okozhat ez?

Maradandó károkat okozhat ez?

Figyelt kérdés
csak kom. válaszokat kérek! ne mondjáűk hogy tegyem le a cigit, majd valszeg ugyis lefogom. a lényeg: 15,5 éves vagyok max. heti 1 doboz cigi elmegy. ha ezt cisnálom 18 éves koromig és utánna max szivar akkor maradandó károkat okozhaT?
2011. jan. 13. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:

A passzív dohányzás is okozhat maradandó károkat,egyértelmű,hogy az aktív is.Már az első cigi is elindíthat egy olyan folyamatot,ami később maradandó károkat okozhat.Mivel még nem nőttél fel,szükséged van bizonyos anyagokra a fejlődéshez,amik a dohányzás következtében nem megfelelően épülnek be a szervezetedbe.Irtó nagy hülyeségnek tartom,hogy ártasz magadnak,holott nem muszáj.Ja és max szivar? (: Hát...Ha méginkább ki akarsz szúrni magaddal...Sok sikert a leszokáshoz!

Egy orvosjelölt.

2011. jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ráadásul a szivar még károsabb mint a cigi.
2011. jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szivar max heti 1 több ugyse lehetne...
2011. jan. 13. 19:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Józanul azt kellene mondanom, hogy az akaratgyenge lúzerek hagyják, hogy függjenek a dohánytól. De mivel kérted, hogy ne erről szóljanak a válaszok, így azt tudom mondani, hogy ha egy dobozzal szívsz el hetente, az lényegesen kevésbé ártalmas, mintha mondjuk naponta. De antioxidáns vitaminok bevitelét ajánlom, ez megköti a káros szabadgyököket, amik a cigaretta égésterméke által rombolják a szervezetedet.
2011. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szivarfüstöt nem tüdőzik le. Az a szájnyálkahártyát rombolja. Ott okoz rákos elváltozásokat. Csúnya dolog szájrákban meghalni, de a tüdőrák se kutya.
2011. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem annyira vészes, mint a napi 2 doboz szűrőtlen, de mindenki így kezdi, hogy néha 1-1 szálat elszív. Azt meg láthatod Te is magad körül, hogy mi lesz belőle később.
2011. jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Ááááááááááá, dehogy! Kimondottan ajánlott.

(Legalább olvasnád el, mi van nagy betűkkel a dobozára írva. Tudom, nem vagy terhes...)

2011. jan. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ha nekiállsz cigizni a heti 1 dobozból hamar napi 1 doboz lesz. Ezt fogadd el ha cigizni akarsz.

A dohányzás ugyan úgy mint sok egyéb szenvedély káros, az immunrendszeredet mindenképpen gyöngíti, akármennyit szívsz el.

A szivar a szájnak nem tesz jót, nem fogsz egyből rákos lenni de a kockázatát növeled.

Amúgy ha egy mód van rá hagyd a francba minél hamarabb , nem az egészséged miatt, ( na jó elsősorban azért...) Hanem mert iszonyat drága, és nem kell sok idő és üldözött leszel, már most nem gyújthatsz rá szinte sehol sem, miért akarsz kirekesztett lenni?

Lesz e maradandó bajod? Ezt senki sem tudja megmondani, növeled a kockázatát a betegségeknek az biztos, de hidd el tényleg jobban jársz ha most abba hagyod. Rohadt nehéz leszokni.

Egy exdohányos.

2011. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

12 évesen én is napi 1 szállal kezdtem,szakközépben már fél dobi (csak a bulik pár órája alatt 1 egész doboz!),majd mikor elkezdtem melózni 1,5 dobi.27 évesen tudtam tőle megszabadulni.

Nemigen ismerek olyan embert,aki megállt,heti 1 doboznál.

Hagyd a pic*ába a szivarral együtt!!!


Mai napig nem tudják megmondani mennyire káros akár 1 (egy!) szál.Ahogy kutatják idővel nem az egészséges fele tolódik el a szakvélemény,mielőtt nagyon megnyugodnál!

2011. jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!