Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő alatt ürül ki a...

Mennyi idő alatt ürül ki a nikotin a szervezetemből? 3 éve dohányzom és most úgy érzem le tudom tenni (egy hete nem gyújtottam rá). és kb mennyi idő múlva nem fogom egyáltalán kívánni a cigarettát?

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez egyenfuggo. Ismerek olyan not, aki nagyon eros dohanyos volt, es eljart egy leszoktato programra, majd azt mondta, hogy holnaptol nem gyujtok ra. En nem hittem el, hiszen elotte szinte ette a cigit. Az utolso esten meg 1 dobzzal elszivott, masnaptol nem gyujtott ra. Leszokott.

Talan akaratero kell hozza leginkabb, mint a legtobb dologhoz az eletben.

2009. febr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Egy masik sztori, ahol a feleseg 16 eves koratol 50 eves koraig eros dohanyos volt, majd tudorakban meghalt. Masnaptol a ferje aki ugyancsak erosen cigizett, leszokott rola, sportolni kezdett, es azota sem gyujtott ra!
2009. febr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A nikotin kb 48órával az utolsó szál után kiürül. Én napi 1 - 1,5 doboz, és 7év után sikeresen letettem a cigit. Most már egyáltalán nem kívánom, de az első 2 hónap után el is múlt a kívánság. Néhány szempontot érdemes szem előtt tartani:

- Ha jön a kísértés egy dohányos láttán, arra gondolj, hogy ő mennyire irigyel téged. Nem téged fosztottak meg valamitől, hanem őt.

- Emlékezz vissza, hogy a dohányos életedet nem élvezted, ezért szoktál le. Örülj a füstmentes létnek!

- Nincs olyan, hogy csak egy szál cigi! Ha még egy szálat elszívsz, utána jön a többi.

- Nem adtál föl semmit, hanem nyertél valamit a leszokással: egészségesebb életet!

Sportolj, mindig foglald el magad valamivel, a dohányzás gondolata gyorsan el fog múlni.

2009. febr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Állítólag 7 nap alatt.
2009. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Úgy tudom egy két hét alatt ürül ki,de ez a bevitt menyiségtől is nagyban függ.A hiányérzet egy picivel több idő(egy hónap kb) alatt szűnik meg.Az ízeket illatokat már egy hét elteltével sokkal intenzívebben fogod érezni,meg fogsz lepődni. :)

Valahol olvastam anno egy táblázatot,de sajna már nem emlékszem hol,de a lényege az volt,hogy leírták milyen"tünet" mennyi idő elteltével figyelhető meg a leszokottaknál.Sajnos a részletekre már nem emlékszem,de az első ilyen"tünet" az ízek illatok intenzívebb érzete volt,az utolsó pedig a tüdőrák kialakulásának esélye,egy olyan emberrel szemben aki soha nem dohányzott.Ezt 14 évben állapították meg,tehát ennyi idő alat több eséllyel kap tüdőrákot egy leszokott a leszokás utánn mint egy olyan ember aki sohasem dohányzott.Ergo,nem nagyon éri meg akár csak egyetlen szál cigit is elszívni,én már csak tudom......

2009. febr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Masnee3 válasza:

20 percen belül:

Normális értékre csökken a vérnyomás.

Mérséklődik a szapora szívműködés.

Normális értékre emelkedik a kéz és a láb hőmérséklete.


8 órán belül:

Kiürül a vérben lévő szén-monoxid.

Normális szintre emelkedik a vér oxigéntartalma.


24 órán belül:

Csökken a szívroham és a szívinfarktus veszélye.


48 órán belül:

Kezd megszűnni az idegvégződések bénultsága.

Visszatér az ízérző- és szaglóképesség.


72 órán belül:

Oldódik a hörgőgörcs, kitágulnak a légutak, és könnyebb lesz a légzés.

Javul a tüdő teljesítőképessége.


2 hét és három hónap között:

Javul a vérkeringés

Könnyebbé válik a járás, különösen lépcsőn, és könnyebb lesz a futás.

A tüdő teljesítőképessége 30 százalékkal nő.


Egy és kilenc hónap között:

Mérséklődik a fáradékonyság, a köhögés, tisztulnak az orrmelléküregek.

Csökken a légszomj.

Javul a tüdő öntisztulása, így mérséklődik a légutak fertőzésének veszélye.

Javul az általános teljesítőképesség.


Öt éven belül:

Csökken a tüdőrák előfordulása, amely a dohányosoknál 15-20-szor gyakoribb mint a nem dohányzóknál.

2012. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!