Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen szokásaid fűződnek a...

Milyen szokásaid fűződnek a cigihez?

Figyelt kérdés

Most tényleg nem a nemdohányzókat kérdezem. Szerintem ez nem csak önpusztítás, a cigi összeköti a dohányos embereket, és tényleg már a mozdulat is boldoggá tesz. nekem külön rituálé a reggel suli előtti cigaretta a parkban miközben zenét hallgatok. Aztán a szünetben a kávé melletti.

Vagy fesztiválon feküdni a fűben és szívni. Bármi. Azt hiszem azért ez is egy életérzés. Nektek mik a "legjobb" dohányzásos szokásaitok?amik nélkül nem teljes a nap:D?


2011. febr. 18. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Én kocadohányos voltam, de letettem a cigit, mert küöhögtetett nagyon. Legnagyobb meglepetésemre a kis szertartások hiányoznak a legjobban. Pl reggel kimentem az újságért, és az üveges verandán egy kávé és cigi mellett elolvastam (mára maradt csak a kávé). Míg a kutyám ebédelt, vagy vacsizott, néztem, és közben is cigiztem, az is olyan szertartás szerű volt.

Néha, mikor a család minden tagja otthon volt végre egy vagy két hónap után, kiültünk együtt a teraszra, és cigiztünk. Olyan társasági esemény volt ez.

Azóta mindegyikünk letette a cigit, hála az égnek, de mikor ezek a rituálék megtörténnek, szokott hiányozni a fílingje :)

2011. febr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az volt a legjobb nap mikor letettem a cigit. Viccen kívül. Lehet, most nem olvasod tovább, de hidd el van benne igazság. 16 éves korom óta szívtam, mikor letettem közelebb voltam a 24. életévemhez, mint a 23-hoz. Számomra a cigi barátokat jelentett, nem kellett a suliba a szünetekben a teremben ülni és nézni az emberek unott arcát, inkább kimentünk az udvarra és cigiztünk, beszélgettünk, figyelgettük a cigiző srácokat, és nem foglalkoztunk a nyavalygós nem dohányzókkal. Szépek voltak azok az idők. Mikor fel kerültem az egyetemre még sokáig bagóztam, a "menők" a társaságukba fogadtak a cigi miatt. De ahogy haladtunk előre a korral kezdett terhes lenni a cigi, egy nyaralás alkalmával rájöttem mennyit szívok, és elgondolkoztam. A következő félévben az egyetemi barátaimmal, már az igazi barátaimmal megosztottam az észrevételeimet, és kiderült ők sem bírják már, az árát sem és a folyamatos köhögést sem.

8 év alatt a menő bagóból és jóleső rituálékból komoly köhögések és fájdalmak lettek. Milyen lehet akkor 20-30-40 évig szívni?

2011. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha felkelek reggel, rögtön rágyújtok, és közvetlen lefekvés előtt is. Minden étkezés után, és ha elindulok itthonról.

Próbálok az utcán nem dohányozni, mert túl sok iskolás császkál erre. Néha kínosnak érzem. Ha gyerek jön szembe, megpróbálom befordítani, hogy ne lássa a füstöt.

Egyébként rengeteget szívok. Szinte minden előtt és után.

2011. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sör
2011. febr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Baráti társaságban de ott is csak és kizárólag alkohol fogyasztása mellett...

amúgy eszembe sem jut.

2011. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát kávé mellé, kaja után, sex után alap hogy rágyújtok.

Ha nincs cigim, inkább nem is eszek.

Ami érdekes (bár biztos sokan vannak így), "óra" ként is szoktam cigizni.Szóval ha pl. főzök, megnézem hogy megfőtt-e, akkor ha már majdnem jó, akkor magamba mindig úgy határozom meg, hogy elszívok egy cigit és lezárhatom.

Meg ha valahova megyek, de hamarabb elkészülök, akkor is egy szál cigiben határozom meg az indulási időt.

Meg minden házi tevékenység előtt, elszívok egy cigit és elmosogatok, stb.

2011. febr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most jutott eszembe, hogy viszont nem dohányzok a mellék helységekben. :)
2011. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!