Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi ez a nagy harc mostanában...

Mi ez a nagy harc mostanában a dohányosok és a nemdohányosok közt?

Figyelt kérdés
Azokhoz a dohányosokhoz tartozom (mert nem mindenki tök gyökér ám, aki cigizik:D), aki nem fújja pont az arcodba, félreáll, ha rágyújt, szórakozóhelyen kimegy pöfékelni, a tiltást is komolyan veszi, nem szívja ott, ahol nem szabad. Sokan vagyunk ezzel így, és eddig én is, meg szerintem a legtöbb normális dohányos békén megvolt a nemdohányzókkal. Most meg, ha bárhol rágyújtok, vagy látom, hogy valaki rágyújt, ott, ahol (még) szabad, azt hallom, hogy a nemdohányzók, mint az őrült, szidják a hülye dohányost. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy kinek mi a véleménye a dohányzásról, a tiltásról meg a bunkó emberekről (hallom eleget mindkét oldalról:D) - engem az érdekel, miért lett hirtelen ilyen parázs ez a vita? Mert régóta dohányzom, de most egyszeriben olyan masszív utálatot érzek áramlani felénk, amit eddig nemigen tapasztaltam.
2011. márc. 1. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mert nemrég látott napvilágot az a dolog, hogy betiltják szórakozóhelyeken, kocsmákban, éttermekben meg ilyen helyeken a dohányzást. és gondolom ezért foglalkozik most ezzel mindenki. de nembiztos, attól függ mióta érzed ezt az utálatot. amúgy én is dohányzom, nem szoktam más arcába fújni a füstöt.
2011. márc. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem vettem észre, hogy hirtelen megnőtt volna az ellenszenv a dohányosokkal szemben. Én nem cigizek, lehet, hogy azért nem tűnt fel ez.
2011. márc. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak az utca emberétől hallok jártamban-keltemben sűrűbb beszólásokat, megjegyzéseket, meg olyan ismerőseim lettek hirtelen cigiellenes élharcosok, akik eddig soha nem nyilatkoztak ebben a témában:) De szerintem is a tiltáshoz van köze, mert kábé a megállós kitiltás óta tapasztalom ezt.
2011. márc. 2. 00:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is ezt tapasztalom,habár megjegyezném,hogy soha nem gyújtottam rá olyan helyen ahol nem szabad,ahol zavartam volna ezzel valakit.

Mindentöl függetlenül,pont le@arom a készülödő törvényt,mert a kávémhoz akkor is ráfogok gyújtani,abban a kocsmában ahol dolgozom.És a törzsvendégeimet sem fogom kiküldeni cigizni az utcára.Méregdrága elszivó müködik az üzletben,a cigi szagot nem lehet érezni,mert eltűnik.DE HA ez még mindig irritálja a nem dohányzókat,ne járjanak olyan kocsmákba ahol bagósok söröznek.

Ennyi erővel a náthás embereket is meglehetne büntetni,vagy aki folyamatossan köhög,taknya nyála csurog, és igy megy be egy presszóba.

2011. márc. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem lenne annyi gyökér bagós, és a 90% kulturált dohányos lenne, akkor jóval kisebb lenne az ellenszenv. De sajnos túl sok a bunkó dohányos. És azt ezt felhánytorgató kérdésekre is beszólnak. (pl szabadtéri koncerten, de nagy népsűrűség esetén való rágyújtás a tömeg közepén)
2011. márc. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert az újabb dohányzás elleni kampányok nem a dohányzókhoz, hanem a nemdohányzókhoz szólnak. Nem azt hirdetik, hogy beteg leszel, ha cigizel, hanem hogy beteg leszel a cigis ember társaságában. Ez afféle kirekesztés, avagy fogjunk össze a dohányosok ellen szerűség lehet. Így jöhet le a nemdohányzónak: igenis jogod van a friss levegőhöz, üldözd a büdös bagóst!

Majd meglátjuk, hova vezet ez. Én már azelőtt leszoktam, hogy megjelentek a dobozokon a "gyászkeretek", valahogy sejtettem, hogy ennél csak még kényelmetlenebbé fogják tenni a dohányzást. Örülök, hogy dohányosként nem kellett megélnem olyan csúfságot, hogy nem gyújthatok rá a söröm mellé a kocsmában. Ezt akkor el sem tudtam volna képzelni.

2011. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Örülök, hogy dohányosként nem kellett megélnem olyan csúfságot, hogy nem gyújthatok rá a söröm mellé a kocsmában."


Belegondoltál abba, hogy a pultos mennyit szív a sok bagós miatt?

2011. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:47

Ne is haragudj, de a pultos ennek tudatában jelentkezett a munkára. Nem kell az okoskodás hogy de hát munkanélküliség,van választása vannak veszélyesebb szakmák is.

Én ennek ellenére híve vagyok a szigorításnak és nem miattam. A sok csökött-agyú miatt kénytelenek vagyunk büntetni, nemcsak ezt a szemetelést , a vandalizmust is pl. normális emberek eleve nem tesznek olyan dolgot amivel árt a másiknak, a cigis arrébb megy , a többiek ( cigis is ) nem szemetelnek...stb .

Egyébként én a megoldás híve vagyok nem a büntetésé, komoly légtechnika kellene elsősorban a szórakozóhelyekre, de annyi levegő sincsen hogy a nemdohányzóknak elég legyen , nem ám a cigifüstöt elszívva. De szabad légtérben na ne szórakozzunk már ez itt már tényleg nevetséges. Persze nem tömegben kell cigizni 2 lépést arrébb kell állni ennyi.

Miért van ez a viszály? Mesterségesen szítják, hogy ne azon mérgelődj hogy nem jössz ki a fizetésből, hogy sz@rul élsz, hogy a vezetőség hízik, hanem mérgelődj azon hogy az előtted 50 méterre közlekedő cigist kiszúrtad mert 5 molekula beingerelte a szaglóhámodat. Ide vág egy jó kis mondás hogy nem az út visel meg hanem a homokszemek a cipődben, ez ugyan az.

Nem vitatom nem cigizni a legjobb, és tenni is kell a passzív dohányzás ellen, egyszerűen légtechnikailag vagy fizikálisan el kell különíteni dohányzót, ennyi. ( Persze nem táblával, az semmit sem ér..)

2011. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az ember mint olyan soha sem volt elfogadó vagy toleráns. gyűlölet és ellentét bármin kitud alakulni. Csak a mostani korban pl. akinek van kocsija az környezetszennyező, aki munkanélküli az ingyenélő, akinek nincs diplomája buta, aki használt már kábítószert drogos, aki vállalkozó az nagyképű stbstb. És persze mindennek van ellenoldala is amivel faszán megvan oldva a társadalmi összeugrasztás.

Nem szabad foglalkozni az ilyen ellentétekkel csak megkeserítik az egyébként sem könnyű hétköznapokat.

2011. márc. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
bár nem dohányzom, én is azt tapasztalom, hogy az ilyen napi 50km futó egészséghuszárok elég keményen támadják a dohányzókat.
2011. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!