Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszoktam volna? 3honapja nem...

Leszoktam volna? 3honapja nem gyújtottam rá tegnap vettem egy doboz piros marlborot de minden bajom volt tőle, hányinger rosszul lét. Mondjuk nem bánom ha igen, de érdekes előtte még is kívántam, de mégsem esik jól.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 10:49
 1/8 Raffi ***** válasza:
Na most tedd le!!!!!
2011. ápr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rendben, de finomabban is megfogalmazhattad volna. :)
2011. ápr. 4. 10:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Aki valaha dohányzott, soha nem válik "nemdohányzóvá". Csak nem gyújt rá többet.


- 20 perc múlva: vérnyomás és a pulzus normalizálódik, a vérkeringés javul

- 8 óra múlva: a szénmonoxid szint a vérben csökken, javul a fizikai közérzet

- 48 óra múlva: a vérbôl a szénmonoxid teljesen eltûnik

- 2-3 nap múlva: kevesebb nyák képzôdik a garatban, csökkennek a légzési panaszok, köhögés, krákogás

- 5-7 nap múlva: az ízlelés és szaglás javul, a lélegzet frissebb, a fogak tisztábbak, és a személy energikusabbnak érzi magát

- 2-3 hét múlva: a megvonási tünetek megszûnnek, és már több órára is képes megfeledkezni a személy a dohányzás csábításáról

- 2-3 hét múlva: a vérrögképzôdés kockázata csökken

- 4 hét múlva: a köhögés és a légzési problémák rendezôdnek, Kevesebb fáradtság, több energia, nagyobb ellenállóképesség

- 2-3 hónap múlva: a légzésfunkciók öt százalékkal javulnak

- Egy év múlva: a szív-érrendszeri betegségek kockázata felére csökken

- 2-3 év múlva: súlyos tüdôgyulladás, légúti betegség, influenza kockázata a nem magasabb nemdohányosokkal összehasonlítva

- 5 év múlva: a tüdô, garat, nyelôcsô és hólyagrák kockázata felére csökken

- 5-10 év múlva: a keringési betegségek és a thrombózis (vérrögképzôdés) kockázata megegyezik a nemdohányzókéval

- 10 év múlva: a tüdôrák kockázata felezôdik, csökken az osteoporozis (csontritkulás) kockázata

- 15-20 év múlva: a tüdô, garat, nyelôcsôrák és hólyagrák kockázata a nemdohányzókéval megegyezik

2011. ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen elszokott tőle a szervezeted. Én is pont 3 hónap után szívtam el két szálat, hasonló eredménnyel. Akkor még kívántam, most már egyáltalán nem:D
2011. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fél évig dohányoztam durván, nem hiszem hogy ennyi kárt szenvedett volna a tüdőm,ér-rendszerem, stb. Nem is bánom csak a baj volt vele. Köszönöm a válaszokat. :)
2011. ápr. 4. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, én 2 hónap után gyujtottam rá mert felidegesítettem magam.Azt nem mondom hogy megbántam,de kár volt rágyujtani.Én csak kicsit szédültem és annyi semmi több.
2011. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Most nagy tehertől szabadultál meg. Tartson ki örökre! )
2011. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet akkor én is 3 hónap után, hányingerem lett volna.. de 2 után még csak szédülni se nagyon szédültem, egy nagyon picit.. 2 dobozzal elszivtam és vissza is szoktam :/
2011. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!