Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az utobbi időben volt nap...

Az utobbi időben volt nap hogy 2 cigit is elszívtam de szinte egyik nap se cigizek! Tegnapelőtt este lementem a barátommal és elszívtunk 1 cigit! De mikor egyszer beleszívtan kisé megszédültem. Mi ennek az oka? Talán sikerült letüdőzni?

Figyelt kérdés
Ez most azt jelenti hogy sikerült letüdőzni? Mert eddig csak simán szívtam és nem tüdőztem le.. de megtudtam hogy ha nem tüdőzöm le akkor szájrákot kaphatok! Szóval mi volt ez a pillanatnyi szédülés? Amúg nem vagyok függő és nem is tervezem! Csak hébe hóba elszívni egyet....
2009. márc. 2. 02:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szájrákot akkor is kaphatsz, ha letüdőzöd. értelemszerűen akkor is éri a szájnyálkahártyádat. ha hébe-hóba szívsz el egyet, akkor nagy bajod nem lehet tőle. de a legtutibb, ha egyet sem.
2009. márc. 2. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én dohányos vagyok/igaz nem erősen/de ha nem gyújzok rá egész délelőtt akkor én is szédülök az első szál elszívásánál,nem tudom miért lehet de az biztos hogy letüdőzted.Ha nem vagy dohányos inkább ne szokj rá mert lemondani rólla nagyon nehéz.
2009. márc. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

több oka is lehet.. [én is bele szoktam néha szédülni, pedig "nagydohányosok" közé tartozok..]


a legvalószínűbb, hogy erős volt a cigi neked.

milyen fajtát [márka+szín] szívtál?

2009. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! a cigi amit szívtam kék multi volt... az erős lehetett?.. de amúgy pontosan hogyna kell letüdőzni? mert ugye szájrák ígyis úgyis felléphet de ha nem tüdőzöm le könyebben.. ha meg letüdőzöm akk meg tüdőrák szal.. ördögi kör.. de azért pontosan hogyan is kell letüdőzni?
2009. márc. 2. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy veszel egy nagy levegőt, aztán meg kifújod. Semmi extra. Szerintem a szédülés oka a füstben lévő szén-dioxid ami miatt hiretelen lecsökken a vérben az oxigén szintje mert a CO2-t köti meg helyette.
2009. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egyik ok, amit az előző is írt a széndioxid, de méginkább a szénmonoxid.

De az igazi szédülés az a nikotintól van. Ez azoknál lép fel, akik nincsenek még hozzászokva ehhez a droghoz(méreghez).

2009. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nikotin nagyon jótékony vegyület, csak nem nagy mennyiségben, amennyit egy dohányos elfogyaszt!
2009. márc. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!