Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mért cigizik annyi ember?...

Mért cigizik annyi ember? Főleg fiatalok! Mi a jó benne?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbben a buli meg a társaság kedvéért kezdik el és tartják fenn, míg szépen rászoknak.
2011. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért mert ~menő~ Meg állítólag van akinél csökkenti a stresszt. Én azért próbáltam ki mert miért ne, el is szívtam pár dobozzal akkoriban, de nem lettem függő, meguntam és abbahagytam. A menőzés része pont nem érdekelt, egyéb kellemes mellékhatásokat sem tapasztaltam amiért érdemes lett volna tovább cigiznem.
2011. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a fiatalok valószínűleg azért, mert a baráti társaságban valaki elkezdi (mert beleviszik, pl. tesó, más haver) és a csordaszellem a többit is magával rántja, azt hiszik, akkor ők nagyobbak, menőbbek és mert "ciki" nemet mondani. az idősebbek, mert azért, mert ők is voltak fiatalok és talán mert a szüleik is... ráadásul régen pl. egy munkahelyen is "természetes" volt ott füstölögni, ahol épp rájuk jött


27/L

2011. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert akármilyen hihetetlen van aki szeret cigizni. Sokan meg a filmek hatására kezdik el, aztán vagy divatból szívják tovább, vagy nem, vagy bejön nekik. Én pl. csak folytam az árral, mert először bejött:S:/
2011. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elkezdtem, mert hű még sose próbáltam, és vajon milyen, meg mi lehet a jó benne, hisz' annyian csinálják. Aztán elsőnek sz@r volt, de elsőnek biztos mindenkinek az, szal jöhet a 2. szál. Ahha, ez már tényleg jobb. Ha keveset szívok, úgyse árt sokat.

Azóta meg egyre többet és többet. Ha ideges vagyok, ha jókedvem van, ha unatkozom...

2 éve cigizek, és azért, mert szeretek. Le tudnék állni, talán.

És nem, nem vagyok rá büszke. Nem vagánykodok vele. Majd pár év múlva meg fogom szívni, de ez van. :/ Sajna.

L/17

2011. máj. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én annó 12éves lehettem mikor anyumtól csórtam 1 szál kék helikont :) 1,5 napig voltam olyan rosszul tőle, hánytam, szédültem, fejem fájt.. minden bajom volt.. aztán mégis rászoktam :/ most 2 hete szedem a kudzu tablettát, kezd elégé hatásos lenni, kezdek arra rájönni hogy minek cigizek? És 1re kevésbé kívánom, szóval ezt csak ajánlani tudom mindenkinek!!!! 4800ft 90 szem.. ha elfogy a 90 szem, még azért 1el nem árt venni, 1re kevesebbet szivok, egyszerűen nem kell, minek. napi 5-6 szálat elszivok még de napi 1 dobozzal szivtam amíg nem szedtem, és hiszek benne! Tényleg jó, átmentem mindenféle tapaszon, nikotinos rágón, e-cigin.. mindenen és nem tudtam leszokni.. ez ténylegesen jó!!

A nikotin függőségtől tényleg megszabadít, csak rendesen kell szedni.. a megszokásról viszont az embernek kell leállnia!! Ez tény ! :)

2011. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb fiatal menőzésből,bár én 14 évesen egyel talán nem tartom menőnek. Csak a társaság miatt elszívtam pár szálat,de aztán abba is hagytam. Szerintem semmi jó nincs benn,az íze is pocsék,én semmi szerethetőt nem találtam benne.Drága,sőt még az ember halálát is okozhatja!

A felnőttek többsége,pedig véleményem szerint azért,mert fiatalon rászoktak,és nem akarnak szenvedni a leszokással,arra hivatkozva,hogy:

"Én már nem tudok <sajnos> leszokni!"

2011. máj. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
minden igaz amit leírtatok!csak azért kérdeztem mert én 13 éves vagyok és az osztálytársam LÁNY már cigizik és még tesi elött az öltözőben is cigizett de le is bukott....:/ én kinem próbálnám olyan büdös a füstje és nem vmi szimpatikus!!megháth az aszma is ott van nekem:S....szval ez van,ezt kell(kéne)szeretni..... köszi mindenki válaszát!!!!:)
2011. máj. 11. 17:52
 9/11 anonim válasza:

Hát ha asztmás vagy akkor ne szokj rá...még rosszabb lenne, tudom mert a mamám is az + cigizik melllé...igaz fehér bondot (hegyilevegőt) szív...

Én is kb 13 lehettem amikor először rágyújtottam. És nálam nem az volt hogy jajj a társaság...buli...vagy akármi ösztönzött volna. Egyszerűen kiváncsi voltam. És "megtetszett" (nagyon idéző jelben) és mindig egy kicsivel többet szívtam. Az volt a baj igazából hogy amikor a doki megmondta hogy nem sportolhatok többet. Nem volt ami azzal ösztönözzön hogy ne gyújtsak rá....és igy rászoktam.

De már egy hónapja nem cigizek, aminek nagyon örülök. Nem is hiányzik abszolut. Fogtam, letettem és többet nem vettem fel. Ezt ajánlom mindenkinek.

És üzenem a kiscsajnak ha jót akar tegye le mert pár év múlva úgy kilesz a tüdeje hogy egy két lépcsőzésnél is majd kiakarja köpni! (onnan tom hogy a 3.on lakom :D )


L/20

2011. máj. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sztem csak azért, hogy menőbbnek tűnjenek.(Mármint a fiatalok)

Én is néha cigizek ma is elszívtam 3 szálat senki se tudja XD De nekem jó érzés:)

13/L

2011. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!