Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik a fontosabb? Egészséghe...

Melyik a fontosabb? Egészséghez való jog vs önrendelkezési jog (Dohányzás). (+kifejtés)

Figyelt kérdés

Az egészség, vagy a szabadság fontosabb?

Ha valaki olyan nyitott folyosóban (gangon) dohányzik, ahonnan a füst bejön az én lakásomba, jogom van-e elküldeni onnan egészségügyi értékekre hivatkozva?

(nem tudok róla, nem látok semmilyen táblát, hogy dohányzásra kijelölt terület lenne)


2011. máj. 15. 12:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

udvariasan megkérheted, de elküldeni nincs jogod.

Viszont jogod van becsukni az ablakot és akkor nem jön be a füst.

2011. máj. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Törvény szerint nincs, emberileg van jogod. Udvariasan érvényesítsd.
2011. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

kulturáltan nem lehet velük beszélni, és néha szellőztetni is jó lenne. ráadásul zárt ablakon keresztül is bejön a füst.

előbb utóbb ebből erőszak lesz.

ebből következik hogy az emberi értékek számukra semmit sem jelentenek.


tehát ha jól értem: szennyezni a levegőt neki több joga van, mint nekem az egészségemhez.

2011. máj. 15. 13:09
 4/17 A kérdező kommentje:

egy régebbi témában ezt találtam, de ez már nem aktuális.


"RTL Klub Híradó - Erdélyi Angelika

2008-03-04, 17:13


Délutáni alvás után, stábunk érkezésére ébredt a másfél éves Patrícia. Overálban aludt, nyitott ablaknál. A friss levegő miatt. A lakáson kívül viszont sokszor mást szív a gyermek és édesanyja.


„Nagyon nagy probléma, hogy a másfél éves kislányommal, mikor kilépünk a folyosóra vagy beszállunk a liftbe, akkor vágni lehet a cigifüstöt” – mondta Jászberényi Ivett.


Pedig a liftben jelzik is, hogy tilos a dohányzás. A lépcsőházban pedig konzervdobozból lett hamutartó.


„Próbáltam már szólni, de nem járt sikerrel” – mondta Jászberényi Ivett.


Az asszony az ÁNTSZ-t is megkereste. Onnan azt a választ kapta, hogy a társasház házirendjében kell leírni, lehet-e és, hogy hol lehet dohányozni a közös helyiségekben. Ezt mondja az ingatlanos szakember is, akit szintén gyakran hívnak ezzel a problémával. „Abban az esetben, ha van kijelölt hely a társasház közös helységén belül, akkor lehet dohányozni, ha nincsen, akkor erre nincsen mód” – mondta Németh Miklós, a Magyar Ingatlangazdálkodók Szövetségének főtitkára.


Németh Miklós szerint viszont nem ártana a társasházi dohányzás kérdését törvényben szabályozni. A nemdohányzók védelmében hamarosan szigorítják a törvényeket, nem lehet majd semmilyen zárt közösségi helyen cigizni. De a társasházak ebből kimaradnak.


„Nem nyilvános hely egy társasház, egy magánlakás, és ezekben a kérdésekben most ebben a csomagban nem lesz szigorítás, hiszen a magántulajdon védelme az ugyanolyan jog, mint az egészség védelme” - mondta Gábor Edina, az Országos Egészségfejlesztési Intézet főigazgatója.


A kérdést viszont vizsgálják a minisztériumnál. Addig is, bármelyik társasház egyszerű többséggel dönthet úgy a közgyűlésen, hogy megtiltja a dohányzást a lépcsőházban.


Hasznos volt számodra ez a válasz?


Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2008-11-23 20:3"

2011. máj. 15. 13:16
 5/17 A kérdező kommentje:

ezt egy másik fórumban találtam, ez is ötletes, tudtommal nem minősül testi sértésnek:


"Sziasztok!

Nálunk is ez volt a helyzet, mivel a kedves szomszédunk a folyosóra járt dohányozni 10 percenként egész nap még éjjel is, mivel bevallása szerint utálja a dohányfüstöt a lakásásban. Jó mi ? Vicces! Ezért jól odafüstöl mások orra alá. Mivel többszöri szépen, majd csúnyán történő kérésre sem volt hajlandó változtatni a dolgon és a lakók nyuszik voltak már évek óta én egyszer kirobbantam a lakásból és jól nyakon öntöttem egy jó nagy pohár vízzel, úgy hogy az égő cigijét is leöntöttem....mondván tűzet oltottam :) :) na ez bevált, azóta még egyszer kellett így eljárni , majd kiírtuk a a lépcsőházba, hogy tilos a dohányzás. Azóta nem dohányzik a folyosón. :) Tudom, nem túl demokratikus eljárás, de ha úgy nem megy ...???

Próbáljátok még belevenni a házszabályba a dohányzás tiltását a folyosón és a közhelyiségekben."

2011. máj. 15. 13:17
 6/17 A kérdező kommentje:
a fenti példához hasonlóan, de légfrissítőben gondolkodtam, viszont azt tudni kell ezekről, hogy tartalmuk lobbanékony. :) felgyújtani azért nem akarom őket.
2011. máj. 15. 13:18
 7/17 Phoney ***** válasza:
Csak akkor gyullad meg, ha ráfújod a parázsra...és akkor sem mindegyik:)
2011. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"kulturáltan nem lehet velük beszélni,"


miért mik a dohányosok szerinted elmebetegek?? ne általánosíts már ennyire.


ja, és szerintem ha odamennél tényleg kedvesen, udvariasan és szépen megkéred (de ne lenézően, mert látszik az írásodból, hogy k*rvára az vagy) akkor a nagy része el fog menni.

2011. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

17:57


szerintem igen, de nem azért mondom mert általánosítok, hanem mert próbáltam. gondolkozz mielőtt böfögsz. biztos te sem dohányos vagy...


már ne haragudj, de többször is kértem őket szépen, és azért ilyen "lenéző" a modorom, mert az ilyen primitív tulkokkal már nem lehet mit csinálni. ép eszű ember eleve nem dohányzik, de ettől még nem az összes bunkó. ezek azok.


úgyhogy ajánlom neked is a jótanácsod: beszélj az illetővel mielőtt közhelyekkel dobálózol

2011. máj. 15. 18:05
 10/17 A kérdező kommentje:
de azért megfogadom a tanácsod, és utoljára próbálok velük beszélni, de ha meg olyan szinten magyarázok, mint egy fogyatékosnak, akkor lehet hogy attól sértődnek be
2011. máj. 15. 18:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!