Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire karos a vizipipa? Es...

Mennyire karos a vizipipa? Es igaz az hogy 45 pers vizipipazas feler 200 szal cigarettaval?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
ez hülyeség a vizipipa jóóóXD
2011. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
hm.erre kív vagyok.
2011. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség. A vizipipa sokkal kevésbé káros, mint a cigi, mert a víz megszűri a füstöt. Fél órás pipázás ér fel talán egy szállal...
2011. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
már vagy 10 doboz dohányt elszívtam és semmi bajom hülyegyerekek
2011. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
200 szál? Fenét! Ekkora hülyeséget...több a füstje, biztos ezért vannak rá kiakadva. De szerintem még kevésbé ártalmas, mint a cigi. Ott a víz, megszűri, nincs égéstermék (ez a ciginél a papír), és alap kevesebb nikotin van benne, mint a cigiben.
2011. máj. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

mert nemis egyből lesz bajod tőle...

egyik sem egészséges sem a vizipipa sem a cigi.

Egyébként én is olvastam már erről, hogy károsabb.

2011. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyik sem egészséges de ez baromság.A Vizipipába a széndioxid és a kevés nikotin ami ártalmas még a cigibe van kátrány is és sokkal több nikotin arrol nem is beszélve hogy a vizipipa dohányt a víz is megszűri és mellesleg vannak dohánymentes "dohányok" is.És a füst azért nagyobb mert nem tapad a tüdőd falára még a ciginél a kátrány miatt igen ...
2011. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Közel sincs annyira káros, mint a cigaretta. Persze megoszlanak a vélemények a toxikológusok között. Láttam olyan riportot, melyben dadogva, papírról olvasva elmondták hogy igenis káros a vízipipa, de olyat is, melyben határozottan kijelentették, hogy ha lehetne azt mondani, hogy a dohányzásnak van "legegészségesebb" formája, akkor az a vízipipázás. Ahogyan a korábbi hozzászóló is írta, a pipánál nincs papír, kevesebb a nikotin tartalom, és jóval kevesebb rákkeltő anyag képződik, mivel a dohány itt nem ég hamuvá, csak átmelegszik, feltéve ha jól van megtömve a pipa. Ha rosszul tömöd, és elég a dohány azt megérezni, az íze is szar, nah arról el tudom képzelni hogy nagyon káros. Továbbá ott van még a víz, ami sokak szerint nem jelent semmit. Pipázz háromszor egymás után ugyan azzal a vízzel, meglátod milyen színe lesz, tehát mégiscsak felfog valamit, nem is beszélve a közel két méteres útról, amit a füst megtesz mire a fém csövön, a vízen és a szívó csövön át elér hozzád(legalább is a nagyobb pipáknál). Ezen az úton is lerakódnak a káros anyagok, így kevesebb marad a szervezetednek. Lehet venni a pipákba úgynevezett heba filtert, ami megtöri a buborékot a tartályban. Ez azért lehet fontos mert egy nagy buboréknak kisebb a felülete mint sok kicsinek, így a megtört buborékok nagyobb felületen adják át a káros anyagot a víznek, így tisztább és finomabb füstöt kapsz.

2011. máj. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a cigaretta propagandahíre, vót' az ertéelklubban is, meg még valami tanulmányt is csináltattak angol tudósokkal...


Akinek van egy csöppnyi józan esze, az rájön, hogy 200 szál cigaretta az 10 doboz (!!!). Az arabok pedig már vagy ezer éve szívják a vizipipát. Nagyon sok tehetős arab minden nap (ez egy kulturális szokás). Szerinted élne 60-70 évig aki napi 10 doboz cigarettát szív? Naugye...

2011. máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
na eloszor is koszonom az eddigi valaszokat es foleg azoknak akik kifejtettek rendesen a velemenyuket:P:)) a 200 szal cigarettat en is csak hallottam gondoltam rakerdezek amugy ratalaltam egy oldalra amin miindent megtalatok a vizipipaval kapcsolatban: www.vizipipa.hu amugy varialhattok is: a viz helyett toltsetek bele teat vagy gyumolcslevet az elmeny felejthetetlen;)
2011. máj. 31. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!