Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A mefedron (kati) alakít ki...

A mefedron (kati) alakít ki függőséget?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 12:02
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
ja és ez már nem legális ugye?mintha olvastam vna valahol h jan 1-től már illegális.de érdekes,hogy még mindig lehet rendelni netről,egy csomó oldal van ami ezzel foglalkozik.van itt olyan ki már katizott?és ez vmi opiátszármazék amugy?v teljesen szintetikus?
2011. jún. 11. 12:05
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik ismerősöm igencsak tolja a katit. Nem tudom mennyire legális, illegális, de a csaj nagyon is függő. Nem tud letenni róla. Van hogy mondja h most már leteszi , de mindig ugyanott tart. Ráadásul nála az is van hogy ha meghall egy drogos minimal zenét beindul az agya és visszahozza azt az érzés mint amikor be van szívva..
2011. jún. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
uu:/
2011. jún. 11. 12:11
 4/26 A kérdező kommentje:
de akkor ehhez elég könnyen hozzá lehet férni nem? mert én ugy vettem észre h az én városomba is mki ezt nyomja,pedig kb egyárba van a kokainnal,de a kokainhoz azért mégiscsak nehezebben jutnak hozzá az emberek.
2011. jún. 11. 12:15
 5/26 anonim ***** válasza:
26%

nagyon kemény függőséget okoz,könnyebben mint pl.a kokain.

Ez egyébként jellemző a szintetikus szerekre.

2011. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
a kokain természetes,nem?
2011. jún. 11. 12:19
 7/26 anonim ***** válasza:
39%
2011-től tiltó listán van. Amúgy szintetikus vegyület és úgy tudom eredetileg növényeknél használják, hogy felgyorsítsák a növekedésüket.
2011. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

A mefedron nem opioid, hanem egy szintetikus stimuláns. Nem véletlenül van tiltólistán, itt olvashatsz róla bővebben:

[link]

2011. jún. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
de ha növénytápszerben megtalálható,akkor azt is használhatják nem?
2011. jún. 11. 13:26
 10/26 anonim ***** válasza:
74%

A mefedron a közép-afrikai, igen igénytelen khat cserje (chat, qat) hatóanyagának, a katinonnak egy módosított vegyülete. Nem ópiátszármazék (édesistenem).

Úgy tudom, növényvédőszerként használatos. Ebből kitalálhatod, nincs tesztelve, nem emberi fogyasztásra találták ki. A függőségről nem tudok nyilatkozni, a hosszútávú hatásai pedig egyáltalán nem (!!!) ismertek.

2011. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!