Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A marijuana-ra konkrétan...

A marijuana-ra konkrétan rálehet szokni? úgy mnit pl a heroinra.

Figyelt kérdés
hali,azt hallottam hogy az itallal ellentétben nem okoz testi csak lelkit (és ez a lelki és testi függőség mit is jelent?mi a különbség köztük?)
2011. jún. 24. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van "csak" lelki függőséget okoz, a heroin meg testit is ami azt jelenti hogy fájnak a csontjaid, hánysz, hasmenés, ráz a hideg, aztán izzadsz mint a ló, görcsölsz. A lelkifüggőség pedig azt jelenti hogy kívánod a szert és sóvárogsz utána. Egyébként a drogfüggők előbb túljutnak a testi függőségen (ami kb. egy hét), viszont a lelkit nagyon nehéz legyőzni.

Egyébként nem vagyok fű ellenes, 3 havonta én is elszívok egy jointot, de mindennapos használatot azért nem ajánlok, mert nagyon leépít (szerintem) és függni valamitől igen gáz és drága mulatság.

2011. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
96%
úgy lelkileg, hogy fizikálisan nem kívánod, nem remeg a kezed, stb. de lelkileg( mentálisan) kívánod. Ingerültebb és feszültebb vagy.Könnyebben fel lehet bosszantani, és türelmetlenebb vagy az emberekkel. Kívánod az ízét, de inkább az érzést, azt az aufólikus érzést, amit akkor éreztél, mikor be voltál állva. Én inkább azt javaslom, ne kezd el. Láttam már életeket ami tönkrement érte. Az én párkapcsolatomat is ez vágta haza...
2011. jún. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Ez rajtad múlik. Ha te tudod, hogy nem lehet rászokni, és úgy is állsz az egészhez, hogy nem is fogsz, akkor tényleg nem fogsz. De ha belédmagyarázzák, hogy igen is rá lehet, és ezt elhiszed, akkor rá is fogsz. Ez nem csak a marihuánánál van így, hanem pl.: a szerencsejáték, internet függőségnél is. Természetesen ez nem vonatkozik olyan drogokra, mint pl. az alkohol, heroin, mert arra fizikailag is rá lehet szokni.
2011. jún. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem azért csinálod, mert "olyan szar az élet hogy valami drog kell" akkor nem fogsz rászokni, sem erősebbet kipróbálni. Persze ez attól is függ hogy ahonnan szerzed, ott mennyire akarnak minden szart eladni neked. Mindenki tud, vagy hallott olyanokról, akik rendszeresen szívnak, és leépültek, mert nem tudták abbahagyni időben. Ezzel annyi baj van hogy egyéni példák, amikkel sokra nem megyünk. Én is tudok ilyen egyéni példákat, amik totál az ellenkezőjét bizonyítják, de felesleges is leírnom. Ne abból indulj ki hogy más mit mond, ha úgy érzed rendben van az életed és csak szórakozás lenne, mint ahogy más megiszik egy-egy sört, akkor tuti nem fogsz rászokni.
2011. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rá lehet szokni. Pszichés függőségnek hívják. Van olyan barátom aki 7 éve nem tudja letenni.
2012. ápr. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!