Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A Vizipipázni hány éves...

A Vizipipázni hány éves kortól szabad?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szoktak pipázni 18 alatt is, de ez van korhoz kötve?
2011. júl. 23. 23:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

18 éves kortól vásárolhatod meg legálisan.

Ha viszont légzőszervi betegségek kockázatát nem akarod növelni, akkor sehány éves kortól nem szabad. :D

2011. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Kedves Első!Jó nagy marhaságot írtál..Nincsen korhoz kötve hogy mikor vehetsz vízipipát..ez nem cigaretta,szivar egyebek..a vízipipadohányt 18év alatt legálisan nemlehet megszerezni de majdnem midnenhol kiadják..ha nem vagy még 18 használj shiazo-t azt mindenhol kiadják és nikotinmentes és nemis káros semennyire
2011. júl. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Kedves előző!

az első válaszoló vagyok. Szerintem az minden embernek evidens hogy a szájba leszívott füst nem egészséges. Ezek után nem tudom miért szidod az én válaszom. Valószínűleg te is bedőltél a sok vp mániás 12 éves szövegének, hogy így úgy nem káros bla bla...

Szerintem egy józan gondolkodású ember nem hiszi el hogy nem káros. (talán nem annyira mint a dohányzás de ebben is kételkedek)


Aztán jöhettek nekem hogy a cigarettagyárak propagandája, de akkor az hogy nem káros meg a vizipipa gyárak propagandája.

1:1

2011. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Kedves Első!a 2. válaszoló vagyok tudod az a dolog amit te "füst"-nek nevezel az vízgőz és mivel a szén felhevíti a dohányt és az nem elég ezért a káros anyagok csekély mennyiségben válnak ki és ezt a víz tovább szűri + a nikotin vízben oldódik szerintem nem kell tovább magyaráznom..Lehet hogy káros de ha kimész az utcára a városban már sokkal károsabb a vízipipánál.Próbáld ki egyszer ha lessz rá alkalmad fogsz 1 darab zsebkendőt átfújod rajta a cigifüstöt akkor látod hogy egy sárga folt marad.Vízipipánál egy nedves színtelen folt marad.
2011. júl. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Megsúgom neked 13 éves korom óra vp-zek, most vagyok 18 csak egyszerűen unom a sok kis p*csöt/p*csát akik orrba szájba azt nyomatják hogy mennyire egészséges, és aki ezt meg meri cáfolni az hülye, az a dohánycégeknek csinál propagandát stb... és hasonló összeesküvés elméletek, mind ezt azért mert ők ezt akarják hallani...


Ezért van a béka segge alatt m.o-n a vp kultúra, mert már a 11 éves takony is vp-t kér a szüleitől karácsonyra, aztán meg mindenhol azzal menőzik...

2011. júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ezért van a béka segge alatt m.o-n a vp kultúra, mert már a 11 éves takony is vp-t kér a szüleitől karácsonyra, aztán meg mindenhol azzal menőzik..."


Ezzel teljesen egyet értek. Ezért is nem kértem soha.

2011. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én magam is jó pár éve pipázok de ha te már 5éve vízipipázol akkor tudhatnád hogy a k*rva "füst" az pára,gőz és nem füst..De valahogy ha már azt mondod hogy 18éves kor felett legálisan vehetsz és te 13éves kortól vízipipázol akkor nem valami hihető amit írtál.És elárulom neked én se 11éves kis p*cs vagyok aki haverok előtt azzal menőzik.
2011. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hát én sokszor láttam már párát, meg gőzt, de az megközelítőleg sem volt olyan sűrű mint ami a vp-ből kijön...

érdekes.

2011. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Legálisan 18,mivel dohányzási kellék,pont úgy,mint a cigihüvely,szűrő,töltőgép.

Ezeket sem adhatják ki. (Na jó persze tudjuk,hogy ma már a legtöbb helyen kiadják,de legálisan nem szabadna.)

És ezt pedig tisztázzuk egyszer,s mindenkorra!

A vízipipában gőzt szívnak az emberek,akár dohány van a tölcsérben,akár Shiazo.

A füst égéstermék,de ugye a vízipipában semmi sem ég,csak izzik,pontosabban a szén az,ami izzik,és ami felhevíti az aromákban szétáztatott glicerines dohányt.

A dohányon/Shiazo-n átáramoltatott füst lejut a vízbe,ahol létrejön az ízes pára,s az esetleges apróbb hamudarabok lerakódnak,illetve a "füst",(amit csak azért hívnak füstnek,mert kicsit furcsán hangzana,hogy gőzt szívnak a pipában,pedig ez az igazság!+ lehűl,így a rákkeltő anyagok,azaz a karcinogén anyagok nem tudnak kiválni.

Illetve a nikotin a vízben remekül oldódik,így az a kevéske nikotin is,ami a dohánymosás során a dohányban maradt,most a víz megszűri,így nem jut el a dohányos szájáig,tüdejéig!

Továbbá a vízipipa "füstjét" a glicerin miatt lehet pöfékelni,mert az kellően besűríti,s attól lesz olyan szép fehér.

Remélem érthető voltam.

2011. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%
Mondhat akárki akármit a vízipipa ugyan olyan káros mint a cigi és aki nem hiszi olvasson utána de ne valami vízipipás oldalon ahol árulják is mert ott 100as hogy csak jót írnak elvileg érdekük ...Vagy aki nem hiszi szívja csak tovább majd meg tudja hogy káros-e vagy nem ...:)
2011. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!