Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Jogilag tehetek valamit az...

Jogilag tehetek valamit az ellen a személy ellen, akit nemdohányzó területen látok meg dohányozni?

Figyelt kérdés
2006. okt. 25. 20:20
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim válasza:
42%
Csukd be a szemedet és hallgass.Minek kell beleszólni a más dolgába?
2007. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
22%

Feljelentheted. Pláne, ha zavar. Bár sok remény nincs rá, hogy érj el valamit, kivéve, ha van bizonyítékod (fénykép, hasonlók).

Egyszerűbb viszont elnyomni a cigit a homlokán, abból jobban tanul. Főleg, ha nincs tanú, és nem tudja bizonyítani. Akkor ő kerül olyan helyzetbe, mint te: mehet perelni, de minek? :D

2007. júl. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim válasza:
82%
Az első válaszadóval semmi képpen nem értek egyet, valószínüleg Ő is dohányzik. Mellesleg én is rágyújtok néha, de csak akkor, ha tudom, hogy ezzel másokat nem zavarok (én is utálom a cigi füstöt). A kérdés, hogy az adott hely hol van. Feljelenthető ÁNTSz-nél,vagy érdeklődni kell nemdohányzó szervezeteknél. Vagy ha elég bátornak érzed Magad, rá is szólhatsz. A múltkor a rendőrségre kellet mennem és előttem gyújtott rá az irodában az egyik rendőr. Szóvá tettem, hogy közintézményben csak az arra kijelölt helyen lehet dohányozni tudtommal, másrészt a 2,5 éves fiam is ott volt mellettem. Mondtam neki, hogy legalább a gyerekre legyen tekintettel. Tipikus dohányos lévén úgy érezte, hogy Neki ehez joga van és közölte velem, hogy nem kötelező ott lennem, úgyhogy el lehet menni. A kölykömet meg miért nem hagyom otthon?! Na jól felhúzott, megkerestem a főnökét és elmentem az ÁNTSz-hez is. Azóta hallottam hírét, hogy pénzbírságot és a főnökétől fegyelmit kapott:)! Ne hagyd annyiban!
2007. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim válasza:
81%
Szerintem jobb nem próbálkozni azzal, hogy elnyomd a fején a cigit, mert a végén még te ütnéd meg a bokádat, persze jogosan!!! Nem értem miért kell úgy csinálni mintha ez valami őrülten nagy bün lenne!? Bezzeg ha valami igazán helytelent látnak az emberek akkor behúzzák fülüket farkukat és továbbállnak!!
2008. jan. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
88%

Igen, természetesen.

Szabálysértésért feljelentheted.

De illúziókat ne táplálj az eredmény vonatkozásában.

2008. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem foglalkozz a saját dolgoddal. Feljelenteni azt kéne, aki mozgássérültek helyére áll be, na az tényleg pofátlanság. De az, hogy valaki rágyújt... Milyen tiltott helyen gyújt rá bárki egyáltalán? Orvosnál, buszon vagy hol?
2008. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim válasza:
32%
Gyujtsanak rá a saját kárukra!!! De ne kelljen szívom azt a szart nekem is! Mikor terhes voltam többször "illedelmesen" megkérdezték: Nem zavar ha rágyujtok? Hát pofán tudtam volna őket verni! Megértem a dühödet!
2008. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim válasza:
80%
Első válaszoló! Csak akkor a "más dolga" ,ha én nem vagyok érintett, onnatól hogy szívnom kell az én dolgom is!
2008. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
64%
Nekem smemi bajom nincsen azzal ha valaki dohányzik,ha nem a pofámba fujja a füstöt,ugyanugy ahogy énsem fujom máséba ha dohányzok..nem ygujtok rá ott ahol nem lehet,a csikket a kukába dobom ,és utálom az álszent embereket.Hogy jönnek ők ide?ugy kérem szépen,hogyha egy dohányost látunk az utcán áldogálni,odalehet jönni pampogni,vagy éppenséggel szándékosan fél méterre odaállni,csak azért,hoyg utána háboroghasson az illető: Maga miért gyujtott rá,nemlátja hogy rám jön a füst? Pesze az autóba reggel beülni nem bűn,ha valaki jrát már nagyobb városban,sőt ,elég ha a belvárosban eltölt egy fél napot egy vidéki ember,hát érezni fogja a különbséget.De az léynegtelen,hiszen ott abüdös bagós,az autó meg kéynelmes is,sokszor még fel is háborodnak ha valaki biciklivel teker az utakon.
2008. dec. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
92%
Ezzel cska azt szerettem volna mondani,hogy felesleges mindent másra háritani,azzal egyetértek,hogy étteremben,tömegben NEM ILLIK,és normálsi ember nem is gyujt rá,mert nemkell h mindneki az ő cigijét szagolja.A kötekedést viszont utálom!
2008. dec. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!