Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Foghúzás esetén szabad cigaret...

Foghúzás esetén szabad cigarettázni? A cigi füst befertőzheti a sebet? :-s

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy orvosi tanácsban ezt olvastam:


"A dohányzóknak ajánlatos a foghúzás után legalább egy óra hosszáig nem rágyújtani, és a későbbiekben is lehetőleg kevesebbet dohányozni, mert az lassíthatja a seb gyógyulását."


Én a tejterméről hallottam, illetve a foki is mondta, hogy befertőzheti a sebet, azt 3-4 napig kerülni kell.

2011. aug. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A foki az az doki akart lenni (fogdoki) :-)))))
2011. aug. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismerős foghúzás után cigizett, nem gyógyult rendesen, begyulladt, góc keletkezett, stb... Ki lehet bírni.
2011. aug. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És egyik havernak bunyózástól fölszakadt a szája és össze varrták neki szabad cigizzen?
2011. aug. 25. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig minden foghúzás után rágyujtottam, sose lett semmi bajom. De a tampont hagyd rajta, hogy ne menjen bele a füst. Viszont van valami amire figyelmeztetni szeretnélek. Sokan javasolnak ilyenkor tömény alkoholos itallal való öblítést. Az alkohol nyílt sebbe kerülve iszonyatos gyulladást tud okozni!!!
2011. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg azért nem szabad dohányozni, mert a kihúzott fog helyén alvadt vérből egy "dugó" keletkezik, ami segíti a gyógyulást.

Cigizés közben pedig ezt a "dugót" vákumszerűen ki tudod szívni.

2011. aug. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!