Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A kormány azt tervezi. Hogy...

A kormány azt tervezi. Hogy emelni fogja a dohánytermékek jövedéki adóját, szerintetek milyen mértékű növekedésre lehet számítani, és mikortól?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Hála a jó istennek
2011. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
74%
Ha érdekel 550Ft-ért tudom Marlborot Németországból.Én már bő 4éve onnan hozatom magamnak nehogy már a mi országunkat gazdagítsam még a jövedéki adóval is
2011. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Elirtam bocsi

Ha érdekel 550Ft-ért tudok Marlborot Németországból.Én már bő 4éve onnan hozatom magamnak nehogy már a mi országunkat gazdagítsam még a jövedéki adóval is

2011. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Ukrajna is jó hely, cigi szempontból , csak ott áthozni gázosabb nagyobb mennyiségben.
2011. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Hát igen de az ukrán cigik nagyon sza.ok gondolj csak a prilukira (nem tudom hogy írják helyesen)
2011. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 twinky ***** válasza:
65%

Ez nem megoldas. A kormany ezzel sem az emberek egeszseget nem ovja, sem a beveteleit nem noveli. Marhasag. Ahogy latod, aki olcson akar cigihez jutni, megoldja. Es nem zavarja sem az egeszsege, sem az allamkassza.

Szoval mikortol es mennyire? Szerintem tok mindegy. Inkabb a szankciokat kellene megvaltoztatni es a dohanyzas lehetosegeit korlatozni.

2011. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár én dohányzok, de....

Szerintem semmit nem érnek el azzal, hogy drágább lesz a cigi. Évről évre változnak az árak, hol drágább, hol olcsóbb. És a "drágább" korszakban sem csökkent a dohányzók száma. Aki dohányzik, és esze ágában sincs leszokni, az ki fogja érte adni azt a plusz akárhány Ft-ot. Vagy igen, amit az előzőekben írtak, behozza más országokból. Szóval ezzel akármit akarnak elérni, az nem fog sikerülni.

Viszont az szerintem is jobb ötlet lenne, ha gyakorlatban is szigorítanának a dohányzásra kijelölt/engedélyezett helyeken. Mert elméletben már sínen van a dolog, buszmegállók, egyes szórakozóhelyek... De a gyakorlatban senkit nem érdekel, hogy pl. a buszmegállóban szívod a cigit és elnyomod a tábla alatt lévő szemetesen. A drága hivatalos szervek úgy mennek el melletted, mint akik csak kirakatot bámulnak. Megmondom őszintén, nem egy olyan eset volt, mikor a buszmegállóknál kihelyezett kukánál szívtam a cigit (mert nem szoktam a földbe taposni és eldobálni), mert láttam, hogy jön a buszom, és közelebb kellett állnom. A rendőr pedig ott ment el mellettem, ráadásul gyalogosan. Egy szót sem szólt.

Szóval a lényeg az, hogy az árak emelésével az égvilágon semmit nem fognak tudni elérni. A dohányzást engedélyező helyek lecsökkentésével sem, de azzal már legalább kicsit megkímélnék a nem dohányzókat. Aki meg dohányozni akar, az úgyis olyan helyre fog menni, ahol lehet és nem büntetik meg érte.

2011. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha jól hallottam, akkor novembertől 5%-kal.
2011. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!