Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Abba lehet hagyni, mindenféle...

Abba lehet hagyni, mindenféle "segédeszkoz" nélkul 12 év utan a dohanyzast?

Figyelt kérdés
31 éves no vagyok, egyszer , két évre letettem, terhesség miatt ( igy konnyu volt, meg sem fordult a fejemben, hogy nem hagyom abba) , és voltam olyan hulye, hogy visszaszoktam, 4 éve. De most jott el az a pont, amikor azt mondom: elegem van. Elegem van , hogy vagyonokat koltok cigire, elegem van abbol, hogy allandoan kezet, fogat mosok, elegem van abbol, hogy mit sem érnek a draga parfumjeim, ugyis csak rothado "marlboro-light" szagom lesz, elegem van abbol, hogy képes vagyok azni-fazni a minusz fokokban csak mert ra akarok gyujtani, elegem van az allando ranctalanitokrém- vasarlasabol, hogy ne nézzek ki ido elott ugy mint a sajat dédanyam. Most dobtam ki a cigim, gyujtom, hamutalat. Egyedul, mindenféle tapasz, rago, hipnozis, egyebek nélkul képes leszek legyozni ezt sz*r cigit? Ha valakinek hosszu ido utan egyedul, sajat magatol sikerult, batoritana? :) Hogyan ment? Koszi!
2011. okt. 2. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
persze, egyszermár meg is tetted. Akkor is a fejedben dőlt el adolog.Most is ott fog.
2011. okt. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 20 év után szoktam le mindenféle segédeszköz nélkül. Napi másfél doboz volt az adagom.

Én kidolgoztam egy módszert, és fokozatosan 3 hónap alatt teljesen leszoktam róla./ Szívproblémák miatt/. Nehéz volt így is, de sikerült.

2011. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe ne? Hiszen most írtad hogy már egyszer sikerült! Ha akkor ment akkor most is fog.
2011. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad hogy milyen károkat okoz és hogy milyen hátrányban érzed amgad emiatt.Mikor érzed hogy rá akarsz gyújtani gondold át ezeket a dolgokat és elmegy a kedved ettől az egésztől.
2011. okt. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha azokból a mondatokból, amiket olyan frappánsan leírtál, össze tudnál gyúrni, egyetlen, gyorsan kimondható mondatot vagy fogalmat, ami azonnal tudatosítja az agyadban az egészet, amit felsoroltál, csak ezt kelllene mondanod, amint nyúlsz a cigiért. Ha a gyerek érdekében( akkor ez molt a mondat!!!) meg tudtad tenni, akkor most a magad érdekében tedd meg Ehnnek a bizonyos mondatnak kell automatikus reflexxé válnia, hogy ne legyen ideje megerősödni a cigire gondoló résznek. Az én mondásom annyi volt ( 40 évi cigi után): " a lábad fontosabb" Csak gyors legyen és rövid. Ennek elmúlt 6 éve. És még csak eszembe sem ér jutni.

2011. okt. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Tényleg fejben dől el minden.

Közel tíz évig cigiztem,én is sokszor megfogadtam hogy többet nem gyújtok rá.Többször volt ilyen hogy kidobtam a doboz cigit de nem ment,újra és újra rá kellett gyjtanom.De nem adtam fel végül sikerült örökre abbahagyni.Próbáltam sok mindent nikotinos rágót,nikotin tapaszt,elektromos cigarettát ezektől sokkal kevesebbet dohányoztam de nem tudtam leszokni.

Nagyon nehéz volt.Próbálhatod azt hogy mostantól egy szálat sem,vagy szép fokozatosan leszokni.Én mindketttőt próbáltam többször is.Lassú leszokásnál ha mondjuk napi négy szállal kezdesz jó lenne ha valaki segítene oda tudnád adni a dobozt és ő ad neked néha egy szálat.Mi is ezt csináltuk tesómmal mert ha lettt volna cigi nálam egyből rágyújtok,nem bírtam volna megálni,azt viszont meg bírtam állni hogy nem megyek el venni.Nem tudom ez nálad megoldható-e.

Nekem ez a módszer sem jött be,bár kevesebbet szívtam nem tudtam leszokni végül csak vennem kellett.

Nálam a megoldás a sokkterápia volt,vagyis hogy egy szál sem.Egy hétig maga a pokol de aztán kibírható.Így is többször elbuktam de végül sikerült és nagyon örülök neki.

Sok sikert kívánok neked,ne add fel.

Nem baj ha az ember elbukik ha két centivel magasabb amikor föláll.

2011. okt. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, rokonom 30 év után és napi két doboz után egyik napról a másikra leszokott.
2011. okt. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem baj ha az ember elbukik ha két centivel magasabb amikor föláll."


Hát igen... az a 2 centi is sokat számít! :)))


(bocs:))

2012. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindent lehet csak akarni kell.
2012. febr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!