Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mekkora az esélye annak, hogy...

Nadasdy kérdése:

Mekkora az esélye annak, hogy tüdőrákos vagyok?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, sajnos (szégyenemre) már eddig sokat cigiztem.. körülbelül 13 éves korom óta szívtam, most letettem, de félek, hogy tüdőrákos lettem, mert évente többször is hosszabb, vagy rövidebb ideig el kezd fájni a bal oldalon a hátam, néha elöl is, leginkább a bordáim alatt, és konkrétan a tüdőm környékén. Egyéb tünetek még nem voltak, szoktam köhécselni, de nem sokat, elég ritkán. Vért sem köhögtem még fel, nem szédültem,, nem éreztem magam rosszul... Terhát mekkora az esélye a tüdőráknak? és ha kialakult már, mennyi az esélye annak, hogy még 50-60 éven keresztül élhessek?.. :/ :(
2011. dec. 1. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Aráknak kevés, de más tüdőbetegségeket könnyen felszínre hozhat a dohányzás, szóval menj el a tüdőgondozóba.
2011. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
hello ha tényleg letetted,nem lesz vészes,ha elszívsz egy két cigit normált,napi 4-5 szálat még az is jobb hogy pótold,a fájások és a felhörkenések érthetőek elmúlnak ha nem folytatod :)
2011. dec. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
más tüdőbetegségek alatt mit értesz? ÉS azok milyen kockázatosak? Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2011. dec. 1. 16:34
 4/12 anonim ***** válasza:
Most még csekély, de hónapról hónapra növeled az esélyt, ha nem szoksz le. A "csekély" szó szerint a rákra vonatkozik, egyéb betegségek is velejárói a dohányzásnak, némelyik pedig előzmény, ami később rákká fajulhat.
2011. dec. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A tüneteid lehetnek egy ki nem kezelt megfázástól is. Menj el orvoshoz,és ne parázz azon,hogy rákos leszel. Ennek nagyon kicsi az esélye. Sok 80 évest ismerek,akik egész életükben dohányoztak,és nem lettek rákosok. Viszont olyanokat is,akik 30-40 évesen rákban haltak meg,de sem ők,sem a környezetük nem dohányzott soha.
2011. dec. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi az esélye, hogy a ráktól fáj, de menj el tüdőszűrésre és megnyugszol.
2011. dec. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam :)
2011. dec. 1. 16:47
 8/12 anonim ***** válasza:
A COPD- ben szenvedő betegek 90%-a dohányos. Ennek a betegségnek a halálozási aránya már most magasabb, mint a tüdőráké, és növekevőben van.
2011. dec. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16 éves korodra nem tudsz annyit cigizni, hogy tüdőrákot kapjál. A köhécselés mástól is lehet. Pl: a lakás száraz levegőjétől, allergiától, huruttól. De nem a cigarettától. Egyenlőre.
2011. dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Se annyit nem tudtál 3 év alatt cigizni, hogy tüdőrákot kapjál, és ha átlagos, normális ember vagy, akkor ennyi idő alatt tüdőtágulatot se kaphattál. Persze kirívó esetek mindig vannak. Egyébként nekem is szokott szúrni. Benne van a pakliban.
2011. dec. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!