Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Más is szokott le már a...

Más is szokott le már a dohányzásról, pusztán azért, mert gyengének érezte magát?

Figyelt kérdés

Mondhatni imádtam a cigit és nem csak,hogy megnyugtatott,de olyankor gondolkozni is jobban tudtam,meg végülis nem kell ide írjam,mert minden dohányos ismeri a cigizés előnyeit.

Mégis zavart az a tudat,hogy én egy ilyen szokást táplálok és nem szerettem azt a tudatot,hogy gyenge vagyok ahoz,hogy cigaretta nélkül éljek,ezért egyszer kijelentettem a haverok előtt,hogy mától nincs több dohányzás.Akkor még persze nem akarták hinni,de aztán eltelt az ídő és látták,hogy tényleg lemondtam a cigiről,viszont amikor kérdezték hogy hogyan sikerült és milyen módszert alkalmaztam,akkor én megmondtam nekik az igazat,azt hogy már emberként nem éreztem jónak magam a dohányzás miatt,és teljesen levoltak döbbenve,hogy ennyitől sikerült abbahagyni a cigizést.

Nálatok hogy van ? Ugyancsak ilyen elképzelhetetlen,hogy valaki azért teszi le a cigit,mert már emberként nem érzi jól magát tőle,még ha amúgy kellemes szokás is ?


2012. jan. 12. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Látszik hogy neked az akarat erőd miatt sikerült leszoknod ami dicséretes mert nem használtál semmi más egyéb eszközt. Én nem voltam egy nagy dohányos, napi 3 szálat szívtam maximum és én pusztán csak úgy hagytam abba hogy rájöttem hogy nincs már rá szükségem meg minden, egy ideig zavart ez de a barátnőm elektromos cigijével helyettesítettem időnként az igazit és szép fokozatosan hagytam abba először a napi adagjaimat csökkentettem le 1 szálra, utána már csak 2 naponta szívtam el 1 et majd egy héten 1 szál és így tovább. Végén már annyira elfelejtettem magamról hogy dohányos vagyok hogy amikor rágyújtottam utoljára akkor szívtam 2-3 slukkot és adtam oda a barátnőmnek hogy szívja el. Hogy miért szoktam le? igazából csak rájöttem arra ha eddig megvoltam nélküle akkor a jövőben is megleszek nélküle. Én nem éreztem gyengeségnek inkább csak egy fajta hülyeség volt és pénz kidobás.
2012. jan. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A te eseted is dícséretes...amúgy köszönöm
2012. jan. 12. 08:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Volt, hogy 1 hónapig rá se tudtam nézni, nem tudom miért, de aztán újra rákezdtem. Most vizsgaidőszakban itthon vagyok, megint nem füstölök mert fölösleges, csak pénzkidobás (jó máskor is, de szerintem érthető mire gondolok)
2012. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 20 évig cigiztem és 1,5 éve szoktam le. Akkor hagytam abba, mikor már este hatra elfogyott a második doboz is. Elhatároztam, hogy többet nem gyújtok rá. Másnap reggeltől feleségem sem gyújtott rá. Úgy gondoltam, hogy ha a rák nem vitt el, akkor a cigi nem fog. Ez volt a fő csapásvonala a gondolkodásomnak. És így talán már érthető, hogy miért szívtam ilyen sokat ...


36/F

2012. jan. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!