Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzási tilalom az egyetemi...

Dohányzási tilalom az egyetemi és főiskolai kollégiumokban. Ti hogyan oldjátok meg a rendeletváltozás után?

Figyelt kérdés

Minálunk megszűnt a dohányzóhelyiség és a főbejárattól kb. 15 méterre kijelölt padoknál lehet csak dohányozni, ami nem fedett és nem véd az időjárás ellen sem.


Kétlem, hogy humánusabb megoldást nem lehetett volna találni, mivel eddig minden emeleten fűtött dohányzóhelyiség volt az épületen belül.


2012. jan. 28. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A nemdohányzók védelme mellett a rendelet célja nyilvánvalóan az volt, hogy a dohányzók közül is legyenek olyanok, akik leszoknak. Szerintem zseniális. :D
2012. jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Én ugyan nem dohányok de hozzá tudok szólni a témához.A dohányzó helységeket megcsinálhatták volna hogy tesznek fel egy füstelszívót, egy vendéglátós ismerősöm is így oldotta meg , ők cigiznek bent is , a pult mellett is , de a füstelszívó elég jól működik.Akkor ennyi erővel be lehetne tiltani az alkoholfogyasztást is , ugyanis a dohányos emberek nem vesztik el az eszüket , mindig "józanok" ,nem ártanak vele senkinek.
2012. jan. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jövő évtől sem zárt*, sem nyílt légtérben nem jelölhető ki dohányzóhely:


- közoktatási intézményben

- gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézményben

- a pszichiátriai intézeteket kivéve, az egészségügyi szolgáltatónál


Ezen igazából a füstelszívó sem segít.

2012. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
37%
"nem ártanak vele senkinek" ..passzív dohányzásról hallottál-e már gyermekem?
2012. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Én leszokott dohányos vagyok de nagyon nem értek egyet ezzel az új szabályozással. Mert megértem én hogy védeni kell a nemdohányzók jogait de most gyakorlatilag csak a nemdohányzóknak vannak jogai, aki dohányzik az lassan a föld mélyére se ereszkedhetne le elszívni egy szál cigit, ez nonszensz. Az a baj hogy mindig átesnek a ló túloldalára, az aranyközepet sosem sikerül eltalálni. Tudom hogy a cél a leszoktatás de ezt talán nem állami kényszerítő eszközökkel kellene megpróbálni kivitelezni.
2012. jan. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

én ablakból szoktam

aztán légfrissító edduig nem buktam le

19/L

2012. jan. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem tudsz lesétálni a kijelölt helyre? mi letudunk
2012. jan. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
letudnék de már csak azért se
2012. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nálunk is be van tiltva. de megegyeztek a cigisek, hogy csak egyikben fognak. eddig elég jol tarták. a rendőrség meg ugye nem jár fel naponta :)

egyébként pl irországban is ilyen a törvény, utcán nem gyujthatsz rá. és ott már régebbtől.

2012. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez a legegyszerűbb dolog.Ha valaki ezt nem tudja megoldani az már majdnem hülye(bocsánat ha valakit megbántottam).Én mindig azt szoktam mondani hogy minden megoldható csak dolgozni kell rajta.
2012. márc. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!