Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Büntethetik az iskola épülete...

Büntethetik az iskola épülete előtt történő dohányzást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves gimnazista diák vagyok. A mai nap történt az az eset, hogy tanítási idő után elindultam haza. Kijöttem az iskolából és körülbelül 10 méterre a kaputól rágyújtottam. Észrevette az osztályfőnököm ( az ablakból) és elkérte az ellenőrzőmet arra hivatkozva hogy a házirend tiltja az iskolai épülete előtt a dohányzást. Én úgy tudtam eddig, hogy a házirend az iskola területén belül és az iskola által szervezett programokon érvényes a diákokra. Mellesleg az iskola területén nem szoktam dohányozni. :)
2012. febr. 8. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik iskoláról van szó?
2012. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 neon2 válasza:
Most hozták a törvényt miszerint minden közintézmény főbejárata után 5 méterre endedélyezett a rágyújtás... Elég bután hangzik de sajnos ez kb 30.000 Ft büntetést is hozhat.
2012. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én már a kapuban is rágyújtok, és úgy köszönök az igazgatónak. Egyébként meg a diákoknak 400 méterre kéne elmenni, ha még nincsennek 18 év alatt, mert annyi az iskola területe. Valójában mindenki leszarja. Az ofőd egy csicska.
2012. febr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha 18 éven aluli vagy, az iskola akkor sem szólhat, mivel ha elhagytad a bejárat 10, illetve az iskola 5 méteres körzetét már NEM tartózkodsz az intézményben.

Nálunk amúgy jobb a rendszer, azt kérik, hogy a kapu elől menjünk el, ha cigizünk, de egyébként engedik. Mondjuk én osztálykiránduláson amikor elfogyott a cigim az ofőmtől kaptam, mert neki még volt :D De később visszaadtam :D

2012. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Számomra káprázatos, hogy az állam törvényt hoz a dohányosok és a nem dohányzók egészségének védelmében, kezeli őket, ha megbetegednek, és néhányan viccesnek, sőt erénynek találják a szabályok kijátszását.
2012. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kovi bácsi! Mi dohányosok nem ki játsszuk a törvényeket, hanem kitaláljuk, hogy tudunk velük együtt élni.
2012. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Örülj hogy ennyivel megúsztad.
2012. febr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hány kérdést teszel még fel erről te szerencsétlen?
2012. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!