Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A nikotin függőséget okoz, de...

A nikotin függőséget okoz, de nem inkább az elme okoz függőséget?

Figyelt kérdés

Azt mondják a nikotintól lesz valaki cigi függő, doihányos.

De, amikor leszokás jön szóba sokan mondják, hogy milyen idegesek lesznek, hogy rá akarnak gyújtani.

Nem lehet, hogy nem a nikotin modnja nekik, hogy gyújtson már rá, mert szükségem van a nikotinra, hanem az elme, az, hogy "nem gyújthatok rá, le akarok szokni" na ettől lesznek idegesek, meg emiatt nem tudnak leszokni?


2012. febr. 22. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:

azért nem tudnak leszokni, mert elhiszik, hogy kemény elvonási tüneteket okoz, meg hogy kell nekik. szóval valóban az elme okoz függőséget

amikor ezt sikerül megértenie az embernek, elvonási tünetek nélkül el tudja hagyni a cigit, mivel a nikotinnak az elvonási tüneteit szinte észre sem lehet venni, illetve pár hét után elmúlik. mégis van aki hónapok után mondja azt, hogy nem bírja tovább, ismét rágyújt.. és erre hivatkozik, hogy még mindig függő, pedig csak simán hülye és/vagy nem is akarja abbahagyni

2012. febr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez összetett dolog,a szokás,az elme,a testi függőség.Tünetek nélkül nem lehet leszokni,a tüneteket háttérbe lehet szoritani,ha pozitivan állunk a leszokáshoz,és a dolog jó oldalát vesszük figyelembe.

Én legalább fél évig álmodtam azt minden egyes éjjel,hogy cigizek,és mikor fölébredtem lelkiismeret furdalásom volt,hogy hogy lehettem ekkora barom,hogy megint cigizek.

2012. febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 homo ludensz ***** válasza:
A nikotin hiánya megvonási tünetekkel jár. Ez különböző képen jelenik meg, a dohányzó mozdulatsor is beleépül a személyiségbe és ez hiányzik mint ha elvennék a tükrödet és nem tudnád indulás előtt megnézni magad. A nikotin leköt egy jókora erőforrást a szervezetből így ezt felszabadítva esetleg hízni kezdesz. Az étvágyad is megnő mert érzed az ételek valódi illatát. / dohányzom én (is) töltöm a cigimet/.
2012. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nikotin nagy menyiségben okoz függőséget.

ugyanis amikor ideges az ember akkor a szervezet hormonokat termel, a nyugalom érzés fentartásához.

Azonban minnél több cigit szívunk el ilyen helyzetben annál kevesebb hormont termel a test.

Így évek alatt a szervezet szinte teljesen leáll a termelésével mivel a cigivel úgyis beviszed.

Azonban ez az állapot napi 1 doboz vagy az felett áll fenn!!

Ilyenkor a leszokásnál tényleg tünetek jelentkeznek idegbetegség, stb.

Azonban napi pár szálnál Csak az elme az emberi hiszékenység vág átt minket semmi függőségről nincs szó!!

2012. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Fejbe dől el minden. Mert már aki rágyujt vagy rászokik az is fejbe gyenge. Magyarul HÜLYE.
2014. márc. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!