Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy működik a zippo féle...

Hogy működik a zippo féle öngyújtó?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy régen volt egy olyan öngyújtóm, aminek csak felpattintottam a tetejét és égett, nem kellett semmit lenyomni, megtekerni...stb. Sajnos az évek alatt ez eltűnt. Most kaptam egy zippo utánzatot, ami kb. ilyen:

[link]

A kérdésem tehát az lenne, hogy ez hogy müködik, mit csináljak vele, hogy égjen, illetve hogy ha ezt egyszer sikerül meggyújtani akkor utána ugye már nem kell minden alkalommal gyújtogatni, hanem a fentebb említett módon müködik?

Csak mert ha állandóan gyújtogatni kell, akkor inkább elajándékozom :)



2012. febr. 24. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ez csak valami vicc ugye? Nem tudsz egy öngyújtót meggyújtani de cigarettázni meg netezni tudsz? Elég lolkabolka vagy...
2012. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1. Ha ennyire érdekel, öszinte leszek, nem dohányzom, de nem találtam jobb helyet a kérdésnek. Most ne menjünk bele abba, hogy akkor meg minek ez nekem, maradjunk annyiban, hogy utálom a gyúfát és ez tünik a leggyorsabb megoldásnak.

2. Nem tudom miért olyan nagy probláma az neked, hogy olyan gyújtót szeretnék, amit nem kell állandóan gyújtogatni minden használatnál. Egyszer meggyújtom, aztán nem kell többet, amig ki nem fogy a benzin belőle. Nem hinném, hogy ez túl nagy elvárás lenne.

3. Ha nem tudsz érdemben válaszolni a kérdésemre, akkor inkább ne is írj.

2012. febr. 24. 13:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezt minden alkalommal Te neked kell meggyújtani. Az a régi a zárófedő felnyitásával adott szikrát, és így gyújtott. De ezeket tűzveszélyesnek ítélték és már nem gyártják.
2012. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
megtekered a gyújtókövet oszt kész...és nem benzin van benne hanem töltőgáz.Ha meg egy k*rva öngyújtót nem tudsz meggyújtani...hát nem hinném hogy nagy sikereket fogsz elérni az életben.
2012. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Előbb nézz utána utána okoskodj!
2014. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

ráteszed az ujjadat recés kis valamira és gyorsan

lehuzod az ujjad rajta és volá kilöaszikra rá a kanocra és begyullad:)


egypként sszikrakö és avalamiczoda kőztti surlodás szikrákat vatki és a zippo benzines kanocot begyultja és készis:)

2015. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!