Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mitől van az, hogy valaki...

Mitől van az, hogy valaki csak társasági dohányos és otthon egyáltalán nem gyújt rá?

Figyelt kérdés
Ezek az emberek kamuznak,vagy tényleg nem kívánják a cigit egyedül,csak társaságban?

2012. márc. 6. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van.

Én otthon is, és társaságban is dohányzom, sajnos, de nincs akaraterőm lerakni.

Kocadohányosok ők szerintem, csak a látszat kedvéért szívják.

De bár ne tennék, én is bánom, hogy elkezdtem!

2012. márc. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a látszat kedvéért szívják. Hanem rágyújt a másik, és akkor ők is kedvet kapnak hozzá, otthon meg nincs meg ez az inger.
2012. márc. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A dohányzásnak van egy erős pszichikai függése is, egyik ilyen a kényszercselekvés vagy pótcselekvés. Ez egy tipikusan ilyen helyzet. Amíg nem kerülsz bele abba a környezetbe, addig nem akarsz rágyújtani.


(nem a kérdéshez tartozik, de egy kéretlen tanács: innen még vissza lehet fordulni. Sokba fog kerülni.)

2012. márc. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Olyan kocadohányos vagyok, akiről írsz. Csak akkor gyújtok rá, ha hétvégén beülünk egy kocsmába, vagy ha koncertre megyek a többiekkel. Bár, mióta ez a dohányzási törvény életbe lépett, eléggé lecsökkent az adagom (mondjuk eddig se szívtam el olyan hű de sokat, csak jól esett egy este alatt az az 5-6 szál).

Amikor egyedül vagyok egyáltalán nem kívánom - sőt, előfordul, hogy undorodom a cigitől. És nem kamuzom. :))

20l

2012. márc. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1 Én is most küzdök az akaratommal,tegnap előtt tettem le,még meg látjuk,mire jutok:D

2 Van egy barátnőm,nem nagy társasági ember,sőt.De amikor ketten voltunk,velem együtt szívta,közben meg egyedül sosem gyújtott rá.

3 Itt a pont:)Akkor csak a pszichés függést kell legyőznöm:)

4 Mióta vagy ezzel így?Mármint hogy nem kívánsz több cigit.

2012. márc. 6. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

15 évesen szívtam először, de "rendszeresen" csak a 17. szülinapomhoz közeledvén kezdtem el cigizni.Szóval olyan 3 év vagyok így.

Volt, hogy egy buliban egy egész doboz elment, de az is előfordult, hogy 1-2 hónapig nem is gyújtottam rá egyáltalán.

20l

2012. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató hír:)Én is ilyen dohányos akarok lenni:)
2012. márc. 7. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak akarat kérdése, onmagaddal kell megbeszélni.Pl.munkába nem, társaságba ha jo esik igen.Kell szabályozni,mert nagyon elmehet a lo.Pl.én ugy vagyok..hétkoznap 4-5 cigi.Számolom is magamnak.Ha tul haladom,mérges vagyok magamra.Ha csak 3,akkor megdicsérem magam.Be van állítva,mint a tabletta....kaja után
2012. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kamu, tényleg van ilyen ember, én is ilyen voltam. Elmondom, hogy.


Úgy egyetem elején kezdtem igazán kocadohányozni, bulik előtt mindig vettünk a barátnőmmel egy dobozzal (aztán persze elment az egész doboz egy buli alatt). Aztán kezdtünk kávézókba járogatni (akkor még ugye lehetett ott cigizni), és valahogy rituálévá alakult, hogy a kávé mellé rágyújtunk.


Ha egyedül voltam, nem kívántam különösebben, de ez is hullámzó volt, mert előfordult, hogy ideges voltam, ilyesmi, és akkor rágyújtottam.


Éreztem, hogy ez így nem lesz jó, így végül odáig jutottam, hogy már csak azzal az egy-két dohányos barátommal cigiztem. Közben vége lett az egyetemnek is, eltűntek mellőlem a dohányos társak, akikkel szintén rituálészerű volt az, hogy szünetekben, zéhá/vizsga előtt/után rágyújtunk.


Szóval feltettem magamnak a kérdést, hogy én akkor most dohányzom-e vagy sem. Mert ennek a kocadohányzásnak semmi értelme. Vagy cigizik az ember "rendesen", vagy pedig akkor ne cigizzen, de ennek semmi értelme, hogy bizonyos emberek társaságában rágyújtok. És akkor már miért ne válasszam a jobbik lehetőséget, azaz: hogy nem dohányzom.


Hozzásegített még az is, hogy elkezdtem dolgozni, új közegbe kerültem, és bár ez egy igencsak bagós társaság, úgy döntöttem, nem gyújtok rá velük, mivel észrevettem, hogy nálam a dohányzás emberekhez kötődik.


Úgyhogy azóta nem dohányzom alkalmanként sem, és a kevés számú cigis barátom társaságában sem kívánom.

2013. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!