Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy töltsek után egy Zippót?

Hogy töltsek után egy Zippót?

Figyelt kérdés

A hétvégén takarítottam a kertben, és a fészerben egy dobozban találtam egy régi Zippo öngyújtót (elég réginek tűnik, teljesen lekopott a fényezése, alatta réz színű a fém, gondolom az is, még márkanév sincs rajta, csak az aljába beleütve, hogy Z-16.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan kell szakszerűen szétbontani, hogy egy kis öngyújtó benzint tudjak bele tenni? Szikrázni szikrázik, és a kanóc is jó, csak benzin nincs benne, nekem meg ötletem sincs, hogy hogy lehetne úgy kinyitni, hogy nem teszem tönkre. Kérlek, segítsetek! Köszönöm :)


2012. márc. 14. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Megpróbálom elmagyarázni, nem tudom fogod-e érteni. Szóval a zippónak van a külső borítása meg ez a kikattanó teteje, meg van a rész ahol a tüzkő van meg ahol gyullad stb.

Szépen megfogod ezt a részt

[link]


és ki lehet húzni ebből a tokrészből.akkor már látni fogod az egészet, az alja nyitott oda kell önteni a szuflát.

Amúgy speckó zippo benzin kéne, mert az ilyen alternatív megoldásoknál úgy tudom rohadtul kormol, meg tönkre is teheti a gyújtót.


remélem valamennyire érthető.

2012. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen így értem, köszi, a gond csak az hogy az elmúlt pár év alatt a külső tok teljesen rászorult, de majd kIszedem vhogy :)

Kösz a segítséget :)

2012. márc. 15. 10:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Sikerült kiszedni a tokból, most egyszerűen a vattára, vagy mi az kell ráöntenem a benzint?
2012. márc. 15. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:
igen. Valahogy úgy csináld hogy ráöntesz valamennyit, és megvárod hogy a vatta beszívja. Aztán ugyan így tovább.
2012. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Most már csak szereznem kell egy kis öngyújtó benzint :)
2012. márc. 15. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!