Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Attól, hogy mindenhol szinte...

Attól, hogy mindenhol szinte mindenhol tilos a dohányzás, lesz aki nem fog dohányozni?

Figyelt kérdés
Nem dohányzóként kérdezem. Most az a cél, hogy az emberek ne akarjanak dohányozni, vagy rászokni, vagy csak annyi a lényeg, hogy mások előtt ne dohányozzon az ember, azok előtt, akik passzívan szívnák a füstöt? k

2012. ápr. 2. 18:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Az a cél,hogy az államnak több bevétele legyen! Eddig is megoldották,hogy voltak nem dohányzó és dohányzó helyek.

Emiatt aki erős dohányos,nem fog lemondani róla.

2012. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Nem igazán értem a kérdést. Látni így is fogod, mert a bejárattól 5 méterre jelölik ki a dohányzóhelyet, de legtöbbször kint az utcán, mert nem minden helynek van belső udvara. Szóval ezzel nem az a cél, hogy ne lásd, hanem hogy fizikailag valamennyire elhatároljanak minket tőletek.

Ha a rászokók számát akarják csökkenteni, akkor betiltják a reklámokat (gondolom megtették, annyira nem figyelem hogy miújság, de egy ideje nem láttam reklámot) meg felcsavarják az ár adótartalmát.

2012. ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

A kocsmákból nem értem miért kellett kitiltani.Volt dohányzó meg nem dohányzó rész.A kocsmákhoz századok óta hozzátartozik a cigaretta.Amikor sétálok az utcán a fiammal , a kocsmák előtt az emberek isznak és dohányoznak mivel bent nem lehet , és az arra járkáló gyerekeknek rossz példát mutatnak hogy isznak ott meg cigiznek.


Akik a törvényeket hozzák már átestek a ló túloldalára.A nem dohányzókat akarják védeni de akkor mi lesz a dohányzókkal?Ők már nem is emberek?Nem dohányzom , de teljesen átlátom a helyzetet.

2012. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

A dohányzás nem hétköznapi dolog.


A sámán szívjon dohányt, hogy transzba essen. Tömj meg egy pipát, és szipákold el órák alatt. Szertartás. Tudod mi az?


A napi egy doboz cigi nem az.

2012. ápr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A kocsmákból kitiltásnak az egyik oka az, hogy a kocsma a pultosok számára munkahely és alapvető cél, hogy az ember a munkahelyén ne legyen kitéve egészségkárosító dolgoknak (mások dohányfüstjének akár napi 12-13 órában is).


A másik dolog, hogy a kocsmárosok többsége sajnos nem áldozott arra, hogy normális levegőztető legyen a kocsmájában. A dohányzás kulturált körülményeinek megteremtése nélkül sok szórakozóhelyen a nem dohányzóknak hozzá kellett szokniuk ahhoz, hogy egy esti sörözés után a ruhájuk és a hajuk kiszellőztethetetlenül füstszagú, kontaktlencsében nem lehet sok kocsmában ellenni, mert füst irritálja a lencseviselők szemét stb...

Engem a legtöbb helyen nem zavar a dohányzók társasága, de a hétvégi szórakozóhelyeken ahol amúgy is nagy a tömeg, sokszor már tényleg nehéz elviselni a füstöt. Ez nem a dohányzók hibája, hanem a helyet üzemeltetőé, aki megtehetné, hogy befektet egy levegőcserélő berendezésbe, csak sajnálja rá a pénzt.


Igaz, hogy sokan így is kimennek majd az utcára dohányozni, de aki nem erős- vagy láncdohányos az emiatt kevesebbet fog rágyújtani, mintha ugyanazt megtehetné odabenn az asztalnál ülve.

2012. ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Saját példából mondhatom, megvan a jó és a rossz oldala ennek a tiltásnak. Sokkal kevesebbet dohányzom, mióta behozták a dohányzás tiltását, mert a helyeken ahova sűrűn járunk nem lehet..sehol! Van, hogy inkább rá se gyújtok, meg a kedvem is elmegy tőle a "szabályozgatás" miatt. Abban egyet értek, hogy zárt helyen ne..na de mondjuk egy teraszon, ahol minden nyitott miért ne lehetne? sok helyen ott sem engedik...nem olyan egyszerű leszokni róla, és van aki inkább be se megy olyan vendéglátókba, legyen az kocsma vagy étterem, ahol semmilyen formában nem engedélyezett!
2012. ápr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Egy angliai kisvárosban egy évvel a szigorú dohányzási tilalom bevezetése után, 40%- al csökkent a szívinfarktusos esetek száma. Azt hiszem ez az adat magáért beszél. Általános tapasztalat, hogy mindenhol minimum 10%- al esnek a dohányzással kapcsolatos megbetegedések előfordulásai a tiltás után.Bízom benne, hogy ez volt a fő ok.


Ettől függetlenül, én régebben dohányoztam, és tudom milyen jó időtöltés barátokkal egy ital és cigi mellett egy jó beszélgetés.

Szerintem lehetővé kéne tenni a kocsmákban, pubokban az elkülönített dohányzóhelyiség működtetését, megfelelő szellőztetésel.

2012. ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

leabab! Volt az elkülönítéses időszak, az egyik kedvenc kocsmában pl. üres volt a nemdohányzó terem. Ha egy hétfős társaságból ketten dohányoztak, akkor már kint ültek le.

Persze emiatt megszüntették a nemdohányzó részt, mert túl sok négyzetméter marad kihasználatlanul, amit ugyanúgy bérelni, fűteni, világítani kellett.


A kisvárosos példa jó, de nem mérvadó. Egész országra talán az lehet. De egy infarktus kiváltója lehet egy munkahelymegszűnés vagy pénzügyi ballépés is.

A tüdőrák mondjuk sokkal direktebb kapcsolatban van általában a dohányzással.


Én támogatom hogy buszmegállókban, iskolákban ne lehessen, de nem értem hogy kocsmatulajdonosok miért nem dönthetnek. Csak tegyenek ki táblát az ajtóra hogy füstös vagy mentes a hely, aztán attól függően az emberek választhatnak.


De sebaj, ahogy hallom már kiválóan megkerülték ezt a szabályzást is a dohányklubbokkal, amik magánlakásban üzemelnek. Ez van, aki akarja kikerüli bármelyik törvényt.

2012. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igazad lehet, kibúvó mindig van.

Amíg ekkora adóbevételt hoz, legális marad, bármennyire káros.

Azért én a 40%-os adatra felkaptam a fejem.


Az tény, hogy a dohányzás a tüdő-, gége- és szájüregi daganatokkal közvetlenebb kapcsolatban van. Ugyanakkor a szívinfarktus egyik fő rizikófaktora is, a stressz, túlsúly és egészségtelen ételek- italok mellett.


Visszatérve az eredeti kérdésre, szerintem a tiltás miatt nem sokan fogják abbahagyni. Ha tovább emelkedik az ár, az hatásosabb.


Meg az az igazság, túl lassan öl ahhoz, hogy komolyan vegyék a veszélyét. A legtöbb ember a "velem úgysem történhet meg, hogy rákos legyek" téveszmében szenved.

2012. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Stimmel amit mondasz. :)


Mondjuk elég kellemetlen az utcán álldogálva dohányozni, de szerencsére már javul az időjárás.


Szerintem (jelezném hogy dohányzom) az lenne a legbiztosabb módszer, ha ténylegesen nem jutnának 18 alatt cigihez a fiatalok. 18 év felett talán van már annyira felnőtt az ember, hogy a saját érdekei szerint el tudja dönteni hogy akar vagy nem dohányozni.

2012. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!