Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy fiatal szervezet jobban...

Egy fiatal szervezet jobban hozzászokik a dohányzáshoz mint egy végkifejlet?

Figyelt kérdés

a gyermekek esetében súlyosabb a megvonás mint egy teljesen kifejlet szervezetnél?

ha igen, akkor menyivel súlyosabb?


2012. jún. 8. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
MIvel a szervezet még fejlődik, könnyebben hozzászokik és nehezebben tud leszokni, mivel fejlődés közben már kap nikotint és hasonlókat és a szervezet ezáltal nem fogja tudni nélkülözni.
2012. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Én 36 évesen kezdtem cigizni és nem tudok leszokni. Addig semmi káros szenvedélyem nem volt.
2012. jún. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt nem mondtam, hogy nem tud, csak azt hogy ha fiatalon szoksz rá nehezebb lesz leszokni. De ez szervezettől is függ, van olyan is hogy 16 évesen dohányzik és egy év után csak úgy abbahagyja.
2012. jún. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem alkohol,erről szerintem bármikor le lehet szokni.
2012. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 grofuram ***** válasza:
A dohányzásról leszokni nem egyszerű dolog ugyanis az agyban a dohányzás hatására új ingerületátviteli receptorok jönnek létre, amik a nikotin felvételével "boldogság hormont" szabadítanak fel, ha ebből a szempontból nézzük akkor egy fejlődő szervezetnél ez nagyobb gond mint egy felnőttnél, hiszen ezt a funkciót a fejlődő agy alapértelmezett funkció ként raktározza el és így a kiskorúaknak nehezebb a leszokás is. (bocs a hosszú és "okos" válaszért de erről nem rég olvastam éppen)
2012. jún. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább adottság.


Anya 30 év cigi után olyan, hogy napi 5-10 szálat szív, sárga multit, nagyon néha, ha olyanja van elszív egy nap egy dobozt, utána meg egy hétig nem is vesz magának, a múltkor is ilyet mondott, hogy "Már csütörtök van? Hétfő óta nem szívtam. Akkor cigizek egyet." És aznap elszívott összesen kettőt. De volt, hogy spórolt valamire és egy hónapig nem gyújtott rá. Szóval ő ilyen, kislány korom óta emlékszem, sőt 12 éves kora óta így cigizik, ha van kedve rágyújt, ha nincs, akkor nem.


Én meg hat éve szoktam rá és már nem egyszer kapartam a falat egy cigiért. Ha a pasimmal vagyok (nem dohányzik), igyekszem jó kislány lenni és egy doboz megy, egy sima napon alap a másfél, de egy otthon/strandon ülős napon a lányokkal úgy elmegy két doboz, hogy észre sem veszem. (Volt egy stabil napi két dobozos időszakom, de abból már lejjebb adtam.)

Ja és piros multit szívok.


Mind a ketten fiatalon szoktunk rá és ennyi a különbség. Szerintem ez inkább hajlam, mintsem kor függvénye.


20/L

2012. jún. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Az adott dohányos életkora fizikai tényező, a dohányzástól való függőség pedig sok esetben inkább pszichikai tényezőktől függ, ergo az életkornak nincs meghatározó jelentősége.
2012. jún. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A végkifejlet nem azt jelenti, hogy fejlett szervezet. Plusz az embernél fejlődő szervezet + felnőtt fogalmak léteznek. Vagy esetleg a kifejlésre gondoltál? Az viszont egyes ízeltlábúak (pl. sáskafélék) egyedfejlődési folyamata, szóval ez se talált. Meg a helyesírásod is egy kalap kakival egyenlő. Javaslom az egész felső tagozat újbóli elvégzését.
2014. aug. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!