Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Utalhat tüdőrákra?

Utalhat tüdőrákra?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok. Majdnem 2 éve köhögök úgy , hogy köhögnöm nem kell , de ha akarva köhögök akkor nem "normális a köhögés" , hanem ilyen mélyröl jövő hörgős. Egy két ilyen köhögés után úgy érzem , hogy valami letapad a torkomon , és emiatt köszörülni kell a torkom , de ha abbahagyom elmúlik , és megint semmi kéztetést nem érzek a köhögésre. 1évet cigiztem kb. Mi lehet?

2012. jún. 13. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:

háát nem ártana elmenni egy röntgenre. vagy a gégészetre.


Nem árt gyanakodnod akkor sem, ha váratlanul véres lesz a köpeted, vagy ismeretlen okból hirtelen lefogysz. A hirtelen fellépő rekedtség, a megmagyarázhatatlan fájdalmak vagy elhúzódó láz szintén a tüdőrák tünetei lehetnek, ilyen esetekben mindenképp menj el egy kivizsgálásra.

2012. jún. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eléggé félek... Szüleim nem igazán vesznek komolyan , mert elég hipochoner tipus vagyok. Csak idegesít , hogy nem kell köhögnöm , de ha köhögök mégis ilyen "ugató" köhögés jelentkezik...
2012. jún. 13. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:

igen. megértem :)

de tudod, jobb félni, mint megijedni.

2012. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát ne köhögj úgy, hogy nem kell köhögöd... miért köhögsz ha nem kell??? ez inkább valami tikk... A tüdőben van némi folyadék, vízpára, különböző odaillő testnedvek, ahogy köhögsz ezek a légcsöveden keresztül kicsapódnak a torkod falára és máris érezheted, hogy van ott valami... hörgős köhögés abban a korban leginkább allergia vagy asztma okozhat... sőtt a direkt köhögés a hangszálaidnak sem tesz jót, és ha megerőlteted őket akkor azok miatt is érezheted úgy hogy van valami a torkodon...

Ha attól megnyugszol mindenképpen menj el egy tüdőszűrésre évente 1 szer... + keress fel egy pszichológust amennyiben kényszeresen köhögsz úgy hogy közben nem is kell...

2012. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nincspara nekemis volt ez...Ne ijedj meg nálam azt állapították meg h egyrészt allergiás vagyok, másrészt pedig asztmatikus köhögésem van..szoval nem fulladsz be meg ilyenek, csak köhögsz..adnak ilyen befújó izét, minden este 2X, és ettől elmúlik a 90%-a..de igazából ha abbahagyod a cigit akkor...én most abbahagytam absz nem köhögök áhh annyira jó minden teli vagyok energiával ilyesmi:) Hidd el még jobb most megfogni a dolgot mint később, 1X muszájk h nem akarsz idő előtt meghalni, betegeskedni..akkor miért húzzad halaszd? ígyis nehéz lesz már 1 év után is...én 3 után hagytam abba vmi iszonyat nehéz volt..és akkor 5-10-15-20 év után?? Ebbe gondolj bele:)

17/F

2012. jún. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jahh igen és azt még hozzáteszem, ha neked is ez a bajod mint nekem, akkor az azt jelenti hogyha tovább cigizel kijöhet az igazi befulladós asztma is...én éretlen fejjel nem foglalkoztam vele ráhúztam még v 2 évet..nemlett baj, de lehetett vna..legyél okosabb:)
2012. jún. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Amúgy 1 évet cigiztem. Már fél éve nem. Azaz néha néha hétvégén 1-1 szál de annyi
2012. jún. 16. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!