Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzásra vagy az alkoholr...

A dohányzásra vagy az alkoholra könnyebb rászokni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 9. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dohányzás,mert nem generál annyira erős tüneteket.
2012. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez emberfüggő.


Én az alkoholt bírom nehezebben, nem szeretem az ízét csak néha esik jól.

Dohányozni dohányzom az többször esik jól.


Ismerősöm meg inkább italozni szeret a cigifüsttől hányingere lesz, rosszul van tőle.


Párom egyiket sem bírja. Se a füstöt se az alkoholt.

2012. aug. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is emberfüggő! Általában ezek párban vannak, viszont a cigi véleményem szerint nagyobb függőség..
2012. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
A dohányzásra könnyebb rászokni,de könnyebb is róla leszokni,mint az alkoholról.Ha az alkoholtól lesz függő valaki,az nagyon megszívta,mert onnantól kezdve az alkohol létszükség lett.Úgyhogy ha választani kéne,hogy melyiket tiltsák be,akkor inkább a piát.
2012. aug. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nikotin nagyon hamar eléri, hogy hiányérzet alakuljon ki. Az alkoholizmushoz több évnyi masszív piálás kell. Viszont a cigitől sokkal könnyebb megszabadulni, ahogy azt az előző válaszoló is írta.
2012. aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tél válasza:
Az alkoholra. Ahogy a közmondás tartja "Az alkohol öl butít és nagyon finom"
2012. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Eltomi válasza:

Szerintem meg nagyjából egyformán addiktív mind a kettő, csak éppen a bevitt mennyiség számít. Egyik ismerősöm immár 20 éve dohányzik, de azóta is a leggyengébb cigarettát szívja, és többször volt már, hogy akár hónapokig még csak nem is kívánta a cigarettát. (Elmondása szerint egyébként is csak akkor dohányzik, ha van társasága). Viszont ismerek olyan embert, aki hónapok alatt lett súlyos alkoholista.


Talán az egyetlen oka, hogy több a cigarettafüggő, mint az alkoholista, hogy egy cigaretta elszívásának gyengébbek az azonnali hatásai (nyugtató hatású), mint az alkoholé (gátlások felszabadulása, érzelmek felerősödése).


De ha megfogadsz egy jó tanácsot egy bagóstól, akkor ne cigizzél, inkább rúgjatok be a haverokkal minden hétvégén. :)

2012. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!