Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy hagyjam abba? (bővebben...

Hogy hagyjam abba? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kb 3 hete elszívtam életem első cigijét,azóta már 3 doboz narancs pllmall is elment tudom h káros de ha egyszerűen nem tom letenni. Tudnátok vmi tanácsot adni ezzel kapcsolatban? egy 17 éves lány
2009. júl. 22. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
egyszerű: ne vegyél cigit... csak önuralom kérdése
2009. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem úgy sikerül pár cigimentes napot szereznem magamnak, ha nem mozdulok ki itthonról, vagy amikor nem bulizni mész vagy ilyenek, ne vigyél magaddal cigirevaló plusz pénzt, nameg ha van,akkor költsd inkább kajára, innivalóra.

rágózz. nemtok mást mondani, éncsak akkor tűrtőztetem magam néha, hogyha beteg vagyok, fáj a torkom stb és belegondolok h mennyire káros is ezaz egész. de amúgy..hát nehéz=)

2009. júl. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne mondd már, hogy 3 hét alatt függő lettél. Ha egyedül vagy akkor is rá kell gyújatnod vagy csak ha haverokkal? Ennyi idő után simán le lehet tenni, később nehezebb lesz, de akkor sem lehetetlen.
2009. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél cigit,foglald elmagad mással inkább.(sport,munka stb..)
2009. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Önuralom! Csupán tedd le a cigit, egyik napról a másikra. Ha igazán függő vagy, akkor az első 11 napot nehéz lesz túlélned, utána már csökkenni fog a nikotin utáni vágyad. Amúgy vannak másodlagos megoldások is, amik nem olyan károsak mint a cigaretta, mégis kapsz belőlük nikotint. Ott van például a Tubak, ami őrölt dohánylevél, az orrba szippantják. A nyálkahártyát ugyan roncsolja, ezért havi 1 hét szünetet kell vele tartani. Sokkal olcsóbb, és egészségesebb. Bármely nagyobb dohányboltban kapható, kb 500 forint egy doboz, amivel egy hétig elvan az ember. Nem csak nagykorúaknak árusítható. Természetesen nem ajánlom ezt sem, hiszen ettől még függő maradsz, csak egy kevésbé károsabb úton. 11 napot bírj ki! Menni fog, ne félj :)
2009. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem,te megetted a szarodat.
2010. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először is tudatosítsd magadban, hogy a dohányzás tényleg káros az egészségre. Ha ez megvan, nézz a neten statisztikákat, nézd meg, hogy a beszívott füst milyen hatással van a légutakra, mi a hatása a szervezetedre a nikotinnak és a szén-monoxidnak, nézz utána, hogy a benzpirén hogy fejti ki rákkeltő hatását. Számold ki, egy év alatt mennyi kátrány rakódik le a tüdődben, és mennyi idő kell ahhoz, hogy kitisztuljon. Olvass utána, miért növeli a dohányzás a meddőség kockázatát. Nézd meg, mennyi jövedéki adó terheli a cigarettát (az árának kb. 2/3-a), és hidd el, hogy ezt a bevételt az állam úgysem a Te gyógykezelésedre fogja majd évtizeked múlva fordítani. Számold ki, éves szinten mennyit költesz cigire, de számíts arra, hogy nőni fog a szívott mennyiség. Végezetül nézz meg a neten pár kioperált, rákos tüdőt. Majd tedd fel magadnak a kérdést, hogy kell-e mindez Neked? Ha ezek után sikerül abbahagyni, akkor ígérd meg, hogy továbbadod ezt egy olyan valakinek, aki szintén le szeretne szokni...
2010. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!