Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi lehet a baja a haveromnak?

Mi lehet a baja a haveromnak?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat cigizik, és vért köhög. Nem tudom, hogy a kettőnek van-e köze egymáshoz, szerinte nincs és majd elmúlik, de szerintem nem fog. Már annyira köhög hogy majdnem megfullad, de akkor se hagyja abba. 2 éve dohányzik, de kb egész nap. Mióta ismerem cigi nélkül még nem láttam, és eléggé aggódok érte. :(
2012. aug. 24. 22:47
 1/8 poiu ***** válasza:
100%
A cigi nem okoz önmagában véres köhögést. Menjen orvoshoz, ha nem megy, gyűjtsél koszorúra :-(
2012. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Az nagyon jó...most halt meg a barátom apukája tüdőrákban. Ugyan ezek a tünetei voltak. Jó lenne egy orvoshoz elvinni őt, de sürgősen!
2012. aug. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem bírom elrángatni orvoshoz, azt mondja nincs semmi baja. És még csak 17 éves. >.<"

Két év aktív dohányzástól már kialakulhatnak ilyen súlyos tünetek? :S

2012. aug. 24. 23:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ilyen intenzíven csinálja, akkor ki. Amúgy nincsenek szülei, hogy észrevegyék valami nincs rendben vele?
2012. aug. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen köhög vért, vagy csak 1-szer, 2-szer előfordult? Mert ha csak nagyon ritkán fordult elő, akkor az lehet attól, hogy annyira köhögött, hogy egy ér megpattant és azért. De már az is nagyon para lenne, ha állandóan köhögne, de nem köpne vért. Sajnos vért köhögni a rákos emberek szoktak, persze ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a haverod rákos, de mindenképpen el kell mennie orvoshoz, mert ha még nem is rák, attól még lehet komoly probléma! Nem tudom, hogy a haverod mennyi cigarettát szív el naponta, az mennyi kátrányt tartalmaz, de azért 2 év után még nem szokott súlyos tünet lenni, persze lehet egyedileg érzékeny magára a cigarettára és akkor még a kevés is sokkal-sokkal károsabb neki, mint másnak a napi 3 doboz! ( 3 doboz iszonyat sok, ha a haverod ennél is többet szív , akkor ne lepődjön meg, ha súlyos baja lesz). Egy valami biztos, ha én vért köhögnék fel, azonnal abbahagynám a dohányzást( remélve, hogy még nem késő), rohannék tüdőszűrésre, gégészhez, ill. csináltatnék tüdőröntgent... stb..és imádkoznék, hogy ne súlyos vagy nagyon súlyos legyen!
2012. aug. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

vidd el orvoshoz,mert itt szerintem egyikünk se rendelkezik orvosi diplomával :)

az a 2 év kb semmi,így valószínűleg nem az volt..ha tüdőrák akkor genetika,de ne legyen semmi komoly:)

2012. aug. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vért köhögni rákos emberek szoktak,de ez még nem jelenti azt,hogy a barátod rákos.

Két évnyi aktív dohányzás azért sok,pláne,hogy "egész nap" szívja.

Az egyik rokonunk most gyógyult ki a cigi okozta tüdőrákból,

ő is rengeteget cigizett,bár nem két éve,hanem durván 30 is akár! De ez sokban függ a genetikától is!

De lehet,hogy csak a sok köhögéstől elpattant egy hajszálér a torkában,vagy nem tudom,de viszont ha folyton vért köhög,akkor valahogy próbáld meg elvinni dokihoz,vagy szólj a szüleinek!

Na ja,ez a másik! A szülei nem csinálnak semmit?!

Azonnal le kéne szoknia,elmenni,tüdőszűrésre,mindenféle kivizsgálásra,és imádkozni,hogy ne legyen baja!

Reméljük,hogy koszorút még nem kell venni!

2012. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
tüdőrák...bocs de ez van ez tipikus tünet
2012. szept. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!