Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Oké akkor most ez hogy is...

Oké akkor most ez hogy is van? 10 hete nem dohányzom,2 hétig nicorette-t rágtam, ami nagyon hasznos dolog.8 hete nikotin mentes vagyok.

Figyelt kérdés
Előtte 9 évig dohányoztam, utolsó 3 évben napi másfél-két dobozzal.Akkor miért van az, hogy még mindig sóvárgom a cigi után?Meddig tart ez még?25 éves vagyok és fiú
2012. aug. 31. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok!

A sóvárgást sajnos amolyan emlékeztető ingerek is beindítják, amik a cigarettához kötődtek. Csökkenni és ritkulni fognak. Tarts ki! :))

2012. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én 7 hónapja nem dohányzom, de néha még mindig elkap a "vágy", de lebeszélem magam. Viszont amire nagyon büszke vagyok, hogy ha megkínálnak ellen tudok állni, ami régen nem volt elmondható, és mindig ahhoz vezetett, hogy visszaszoktam, de most erős leszek, és legyőzöm azt a rohadt nikotin szörnyet, bármi áron!

Ha igazán akarod menni fog!

2012. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, de elfog valaha múlni?MErt ha nem én inkább visszaszokok.Te meddig dohányoztál?


Második gondolom olvastad Allen Carr könyvét :D Nem kötekedés, de ha 7 hónap után is néha elkap a vágy, akkor sajnos nem a könyv által leírtak szerint cselekszel, ahogy én sem.Milyen gyakran törnek rád a rágyujthatnék rohamok?

2012. aug. 31. 23:02
 4/7 anonim válasza:

Szia! Igen olvastam a könyvet, és nagyon sokat segített. Olyan helyzetekben kap csak el egy kicsit a rágyújthatnék, amikor mondjuk családi összejövetelen iszok egy keveset és valaki rágyújt, de csak úgy már nem.

Sokat segített az a tanács, hogy képzeljem el valami undorító szörnyként a cigit, és gondolatban öljem meg. Ne szokj vissza, csak pusztítsd el a fejedben lévő cigi szörnyet, akárhányszor elő akar jönni, mert a nikotintól megszabadultál már, de a pszihés függést ezerszer nehezebb leküzdeni! És valóban nagy büszkeséggel tölt el, hogy ha látok valakit pl. leszállni a buszról, és az első dolga a cigi, de nekem már nem! Én is ilyen voltam. Mielőtt bementem valahova előtte kellett egy cigi, ha végeztem a dolgommal, akkor azért, borzalmas volt, de engem nem fog soha többet visszacsábítani a kis aljas! Nem leszek soha többet a "rabszolgája"!

Kitartás, menni fog neked is!

2012. szept. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem te már nem fogsz rágyújtani :D Köszönöm a válaszodat és kívánok neked minden jót!
2012. szept. 1. 16:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Az agyad sosem fogja elfelejteni,hogy milyen érzés volt elszívni egy cigit,úgyhogy valahogy meg kell békélned ezzel az érzéssel.Nekem az első héten és 3 hónap múlva is ugyanúgy hiányzott a cigi.Persze nem kapartam a falat,meg semmi ilyesmi,de amikor megláttam valakit cigivel a kezében,akkor irigyeltem,hogy ő miért dohányozhat,én meg miért nem?Amúgy a néném már 20 éve leszokott és még mindig eszébe jut az érzés.De ő talált olyan dolgokat,amivel lekötni magát és amik legalább akkora örömöt okoznak,mint a cigi és egyáltalán nem szenved.
2012. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia, én 14 éve dohányzom. Most érett meg az elhatározás bennem, hogy le KELL szoknom, mert nemcsak, hogy iszonyatosan drága, de még én fizetek azért is, hogy mérgezzem a saját szervezetemet... Nikotin tapaszt tettem fel, a 2. fokozatút, de azt is úgy, hogy kettévágtam, így 1 két napra elég. Napi másfél doboz mentolos cigit szívtam, de mivel csak a 2-es volt a gyógyszertárban, ezt vettem meg. Nem mondom, hogy nem gáz, sőt.. Iszonyatosan hiányzik a mozdulat. Az is igaz, hogy pénteken kezdtem, tehát ez a 3. napom, de nem vagyok ingerült tapasz segítségével. Azt mondják, el fog idővel múlni a sóvárgás, bár egy kicsit te is rásegíthetsz azzal, hogy megpróbálod manipulálni az agyadat: ha elkap a cigi utáni vágy, mindig kösd azt össze egy rossz érzéssel,pl. hányinger, szédülés, vagy valami olyan dolog, ami miatt biztos nem gyújtanál rá. Egy idő után az agyad "megtanulja" ezt kezelni és el fog múlni a sóvárgás. Én is alkalmazom, eddig bejött, remélem, ezután is be fog. Sok sikert és kitartás!!! 29 l
2012. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!