Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13éves vagyok, és sajnálatos...

13éves vagyok, és sajnálatos módon a barátaim rászoktattaak a cigire, ugyh napi 2-3szálat szívok van amelyik nap 1-et sem, és kiskoromban szívbeteg voltam éshogylehete valami bajom? Vagy esetleg csaka tüdőre káros és picit a szívre?

Figyelt kérdés

2012. nov. 19. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Jaj te szegény rászoktattak a barátaid, de tudlak sajnálni, úgy pofán kéne baszni téged hogy nyekkenj. Igen rohadtul lehet bajod tőle pláne ha még szívbeteg is voltál... Lehetne több eszed...
2012. nov. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 schocko ***** válasza:
100%
Az nem elég ha csak a tüdőre káros? Tüdőrák, egy év és már urnában vagy. De mindenre káros, s ne mondd, hogy nem szóltunk.
2012. nov. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2-3 szál? Az még nem mennyiség, egyszerűen hagyd abba. Most még egyszerűbb mint később.


Igazából a dohányzás hosszútávon az egész testedre hatással van, a tüdőn kívül az egész keringési rendszeredre, többek között a szívedre és az ereidre is.

Nem fogsz belehalni ebbe a pár szálba, de jót egyáltalán nem tesz.

Én is dohányzom elég hosszú ideje (kétszer annyi idős vagyok mint te), most kezdem érezni hogy abba kellene már hagyni, sőt lehet el sem kellett volna kezdeni.

2012. nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tehát ha most abba ahagyom akkor nemlátszik meg,nem lesztőle semmi bajom?össz vissz 5-6dobozt szivtam el..
2012. nov. 19. 22:00
 5/12 E1D1E ***** válasza:
100%

A tüdőben és a szájban rákot okizhat, a nyelv elveszítheti az ízérzékelő képességét, a lerakódások a tüdőben később oxigén hiányt okozhatnak, a vérerek valára lerakódhatnak a dohányzásbol származó anyagok és érszűköletet okozhatnak majd később érelmeszesedést és végül teljessen el is záródhatnak a vékonyabb erek, ha a szív közelében van a lerakódás és\vagy elzáródás akkor a szív a vérellátás hiánya miadt izomsejteket veszthet és végül leáll.

Ez tényleg a legvégső eset, de vann aki egész életében dohányzik és 80 éves kora után hal meg, volt már olyan is aki fiatalon már odaveszett, a nevelőapámat (aki több mint 20 évet füstölgött) 2 hete temettük el a tüdőrákja által okozott halála miadt (igazából már 10 éve műtötték őt tüdőrákkal, a bal tüdeét eltávolították akkor, de a rákja már elötte át ment a csontjába is ahhonnan aztán megtámadta a máját és agytörzsét) hát szegény eddig húzta.


Szokj le a dohányzásról és egészségessen gazdagon és öregen halhatsz meg (nem úgy mint a többiek)

2012. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokkal vagyok idősebb, 21 éves vagyok, de nekem is vannak szívproblémáim. Gyógyszert szedek rá naponta. Nem ihatok kávét, energiaitalt, alkoholt, nem ehetek olajosat, zsírosat, nem cigizhetek, satöbbi.

3 havonta vizsgálatokra járok, vért vesznek, vizeletmintát kell adnom, és van egy ilyen kis készülék, amit 24 órára rám raknak, hogy lássák a szívem működését.


A háziorvosom a család jó barátja, így nem köntörfalazott, megmondta a frankót. Ha nem kezdtem volna el cigizni 13 évesen, akkor most nem tartanék itt. Lehet, hogy később igen, de még nem. Én rendszeresen cigiztem, napi fél vagy egy dobozt elszívtam, ha buliztam még többet.


Nem kifogás, hogy a barátaid szoktattak rá. Ha itt akarsz tartani, 8 év múlva, akkor a legjobb úton haladsz.

2012. nov. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
hülye gyerek 5-6 doboztól esélytelen hogy rászokj és annyitól semmi bajod nem lesz. Én már kb 2 éve cigizek (csak bulikban) és egyel talán nem vagyok rászokva
2012. nov. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 El Greco válasza:

Ha szívbeteg vagy,sürgősen tedd le!!!!!

Bár ha nem volnál az,akkor is ezt mondanám.

Egyébként,ha a haverjaid a kútba ugranak,te mész utánuk????

2012. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ennyire életképtelen, hogyan lehetsz? Az oké, hogy még csak 13 éves kiskölök vagy de akkor is tudhatnád, hogy mi árt és mi nem!


Felvilágosítalak: a cigi bánt, a nyelvtankönyv nem.

2012. nov. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
lány vagy? ha igen gondolj arra még fejlődik a szervezeted, a cigi gátol a növekedésben ;))..
2012. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!