Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyit kell dohányozni...

Mennyit kell dohányozni ahhoz, hogy biztos tüdőrákja legyen az embernek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mennyi lehet max. amit biztosan el lehet kerülni.

2012. dec. 2. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit kell lottóznod, hogy megnyerd a főnyereményt?
2012. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kolléganőm soha nem dohányzott, a környezetében sem élt dohányos.Tüdőrák vitte el.Na akkor most mennyi cigi kell hozzá?
2012. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valakinek elég 20 éven át közepesen erős cigit szívni napi fél dobozt

Olyan is van aki 40évet végig füstölt és köhögésen kívül semmi baja

2012. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A tüdőrák a genetikától függ. Ha hajlamos vagy rá, rákot kaphatsz a pesti szmogtól is.

Ha nem vagy, évekig szívhatod, évtizedekig, akkor se leszel rákos.


PErsze lehetnek egyéb tényezők: vírusok, sugárzás.


Azt is fontos tudni, hogy a passzív dohányzás a veszélyes tulajdonképpen: a nem tökéletes égés okozza a nagyobb gondot, ami akkor nem következik be, ha szívod a parazsat, csak ha a kezedben füstöl.

Ez a hőfok miatt van, ahogy nekem még elmagyarázták.


A rákhoz kellő cigimennyiség száma: 0 és végtelen közt van :)

2012. dec. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez jópofa. :D Miért kérdezed,tüdőrákot akarsz kapni?

Én is ismertem olyan embert,aki soha életében nem cigizett,mégis tüdőrákban halt meg és láncdohányost is tudok,akinek kutya baja.Ezt konkrétan nem lehet megmondani,mindenesetre nem ajánlom a dohányzást.

Egy exdohányos.

2012. dec. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-östől kérdezném a leszokás menete hogy zajlott nála...!
2012. dec. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Többszöri próbálkozás után sikerült.Pár évvel ezelőtt talán nem is akartam igazán,de a legutolsó alkalommal összegyűjtöttem elég okot a leszokásra.Kikerestem a neten rengeteg cikket a cigivel és a leszokással kapcsolatban.Elég sok meggyőző írást találtam és elhitettem az agyammal,hogy én valóban le akarok szokni.Ez volt az első lépés.

Nikotinrágóztam,mint minden leszokási kisérletemnél.Azelőtt hiába használtam a rágót,egy hét,de volt,hogy még annyi sem kellett és újra rágyújtottam.Pedig rágóval nem szenved az ember,de a megszokás visszarántott.

Ha az elsö 2-3-4 nap elmúlik,akkor már könnyebb.

Kb. 3 hónapon keresztül rágóztam,utána azt is elhagytam.Számomra ez a rész nehezebb volt,mint az első napok cigi nélkül.

2-3 napig szinte csak aludtam,hogy ne hiányozzon a nikotin.A negyedik nap környékén tudatosult,hogy képes vagyok rágó nélkül is élni és egyre gyakrabban éreztem azt,hogy már egyáltalán nem hiányzik.Ennek még csak pár hónapja,de elmondhatom,hogy sikerült és jó döntés volt.A leszokás előtt láncdohányos voltam.

Neked is sok sikert a leszokáshoz!

27/N

2012. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Édesapám 50 évig dohányzott. Tüdőrákja nem lett, viszont szájfenék daganat igen...
2012. dec. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a leggyengébb cigit szívod, akkor nem lesz semmi bajod, ha a hajlam nincs meg benned. Ha ennyire félsz, miért szívod? Nem leszel felnőttebb cigivel a szádba!Hogy kire mennyire káros, vagy nem az az egyéntől függ. Csak egy példa. Van aki örökké zabál zsíros cuccokat, és a koleszterinje normális. Van aki majdnem vega, néha eszik egészségtelenül, és a koleszterinje a plafont veri. Kinek mit bír el a szervezete. Ha gyenge a tüdőd, akkor és a hajlam is megvan, előfordulhat, hogy beteg leszel tőle
2012. dec. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező úgy érti szeretné bebiztosítani magát, szeretne büntetlenül dohányozni. Hát az bizony nem fog menni.. Egyrészt életkortól, egyéni érhálózattól, annak állapotától, teherbírásától, melyet befolyásol a hozott anyag (genetikád), életviteled, mennyit mozogsz, miket eszel, immunrendszered állapota, aztán a hörgőkre sincs általános recept. Én magam leszoktam, olyan tüneteket produkált a bagó, hogy egyszerűen nekem már nem érte meg. Nem szeretnék általánosítani, de túlnyomórészt buta emberek cigiznek. Önmagukhoz buták, problémamegoldásban infantilisek. Biztosan lesznek, akik lehurrognak e véleményem miatt, hogy ők aztán nem, mert mondjuk értelmiségiek. De gondoljunk bele, mennyi ennél önpusztítóbb tevékenység van? Vanni van, de igazán nem sok.
2012. dec. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!