Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Gyógynövényből sodort cigi...

Gyógynövényből sodort cigi tényleg egészségesebb mint a dohány?

Figyelt kérdés
Mit ajánlotok aminek jó az íze is?
2012. dec. 21. 14:04
 1/7 Mara Acoma ***** válasza:
100%

Állítólag ennek a növénynek jobb az íze és különösen jó hatóanyagai miatt bátran ajánlják az orvosok és gyógyszerészek.


[link]

2012. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gyógynövények egyik felhasználása a füst belégzés pl pipából, vízipipából.. Bár annyira nem gyakori.. Hallottam már rozmaringról, ökörfarkkóróról meg mentáról is ilyen módon használva, gyógymódként.. De itt nem sokról van szó, csak kb 5-6 szívásról és azt is óvatosan, hiszen bár nikotin nincs, kátrány ugyanúgy keletkezik.. Úgy tudom vannak külön gyógynövényes cigik is, de magadtól sodorni akkor sem ajánlom.. A direkt ilyen cigiket nem tudom hol lehet kapni..
2012. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Phoney ***** válasza:
100%

Csak akkor ártalmatlanabb egy kicsivel, ha nem szívsz belőle többet, mint dohányból. A nikotint leszámítva természetesen ugyanolyan káros (pl. kátrány, szén-monoxid).


A fekete üröm pl. nagyon olcsó (gyógynövényboltban legalábbis, zacskós teaként), és a dohánynál lágyabb, kellemes illatú füstje van. Persze hatása semmi.


Attól nem kell félni, hogy a dohánynál ártalmasabbat tekersz, legalábbis ha a gyógynövényboltokban forgalmazottak közül választasz. Még a sokszor „rettegett” fehér üröm sem ér a dohány nyomába.

2012. dec. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, pl. a szegfűszeges is, ami először Indonéziában terjedt el.

Ezt kretek néven árulják és kétszer annyiba kerül, mint a normál cigi.

Én otthon csinálok néha magamnak.

2012. dec. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szegfűszegen kívül kell más is bele?
2012. dec. 21. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
szívjál füveset :D
2012. dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 molnarkrisztian51 válasza:
Én a cigit akartam letenni, de füvezni szeretek, az meg csak úgy magában = megdöglés a köhögéstől... A fekete üröm jött be legjobban. Nagyon kellemes, fűszeres íze van és nem köhögtet!
2022. aug. 3. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!